reklama

Jakub Štěpánek bude v KHL chytat za Čerepovec

Jakub Štěpánek už v pražském Lvu působit nebude. Jakub Štěpánek už v pražském Lvu působit nebude. autor: CPA - Eduard Erben
Někdejší reprezentační brankář Jakub Štěpánek bude v kariéře pokračovat v týmu Čerepovce.

Čerepovec - Hokejový brankář Jakub Štěpánek bude v Kontinentální lize hrát za Čerepovec.

Reprezentační gólman, který ale na letošním mistrovství světa v české nominaci chybí, podepsal se Severstalem dvouletou smlouvu. Ruský klub o tom informoval na svých oficiálních internetových stránkách.

Šestadvacetiletý odchovanec vsetínského hokeje by měl v Čerepovci nahradit ruskou brankářskou hvězdu KHL Vasilije Košečkina, který zamířil do Magnitogorsku.

"Elitní ruští brankáři momentálně nejsou volní, tak jsme se museli poohlédnout po zahraničním gólmanovi. Vybrali jsme si Jakuba, který má za sebou tři sezony v KHL, a přestože poslední nebyla příliš vydařená, věříme, že u nás ukáže, že je špičkovým brankářem," uvedl manažer Severstalu Vladimir Sokolov na adresu světového šampiona z roku 2010 a držitele dvou bronzových medailí z MS.

Štěpánek působí v KHL od roku 2010, kdy zamířil z Vítkovic do Petrohradu. V této sezoně přestoupil do pražského Lva, kde byl ale většinou jen dvojkou za Tomášem Pöpperlem.

reklama