reklama

Jalonen končí ve Lvu Praha, povede jen finskou reprezentaci

Kari Jalonen, strůjce postupu Lva do finále Gagarinova poháru, už na své svěřence v příští sezoně dohlížet nebude. Kari Jalonen, strůjce postupu Lva do finále Gagarinova poháru, už na své svěřence v příští sezoně dohlížet nebude. autor: CPA Eduard Erben
Sportovní ředitel jediného českého klubu v KHL Rašid Chabibulin ruským médiím potvrdil, že u týmu končí úspěšný trenér Kari Jalonen, jenž od června přebírá finskou hokejovou reprezentaci.

Moskva - Vedení finalisty Gagarinova poháru Lva Praha hledá nového hlavního kouče.

Sportovní ředitel jediného českého klubu v KHL Rašid Chabibulin ruským médiím potvrdil, že u týmu končí úspěšný trenér Kari Jalonen, jenž od června přebírá finskou hokejovou reprezentaci. Pokračovat nebude ani jeden z jeho asistentů Ivano Zanatta.

Jalonen převzal Lva loni v říjnu od Václava Sýkory, který se stal jeho asistentem. V té době měl už finský kouč podepsanou smlouvu s národním svazem o trénování reprezentace a právě kvůli tomu nyní končí v klubu, který dovedl do finále play off KHL.

Vedení Lva se totiž marně snažilo najít možnost, aby Jalonen trénoval klub i reprezentaci. 

"Finská federace bohužel zakázala Karimu dvě souběžné funkce. Navíc měl s nimi podepsanou smlouvu dřív. Finové dodržují smlouvy, jsou to disciplinovaní lidé, takže samozřejmě udělá (Jalonen) to, co po něm požaduje federace," řekl Chabibulin agentuře R-Sport a dodal, že nyní hledá pro klub nového kouče.

Jeho jméno by mohl klub oznámit už příští týden. Vedení je podle tiskové zprávy Lva v kontaktu s kandidáty z Česka, Švédska a Finska.

reklama