reklama

Jandač odmítl reprezentaci a říká: Růžička po tom skočí

Josef Jandač řekl, že by byl moc hrdý, kdyby jednou mohl trénovat národní tým. Ale musí to přijít ve správný čas. Josef Jandač řekl, že by byl moc hrdý, kdyby jednou mohl trénovat národní tým. Ale musí to přijít ve správný čas. autor: Lenka Rybaříková
Josef Jandač odmítl reprezentaci, protože se chce věnovat Spartě a říká: Myslím, že po té nabídce skočí Růžička.

Praha - Šéf hokejového svazu Tomáš Král oslovil dva kouče, kteří by mohli nahradit Aloise Hadamczika na střídačce národního týmu. Trenér Sparty Josef Jandač s díky odmítl, a ve hře tak z vážných kandidátů zůstal jen kouč Slavie Vladimír Růžička.

Nabídku už dostal, Slavia je ochotná jednat, takže je teď vše hlavně na něm. Rozhodnout by se mohl už ve středu.

„Já myslím, že on po téhle nabídce skočí,“ řekl Aktuálně.cz Jandač, jinak jeho velký kamarád a asistent na mistrovství světa 2010, odkud s Růžičkou přivezli pro český hokej poslední zlatou medaili.

Proč jste  reprezentaci odmítl vy?
Mám ještě dva roky smlouvu ve Spartě, a proto mám jasno. Sparta je pro mě priorita, čeká nás play off a já bych se teď nedokázal oběma mužstvům věnovat naplno. Nebylo by to fér vůči Spartě ani vůči národnímu týmu, který teď potřebuje ze všeho nejvíc hlavně stabilitu. Jednou bych ale národní tým moc rád vedl, a to jsem také panu Královi  řekl.

Trénovat naráz  Spartu i reprezentaci byste nemohl?
Teoreticky ano. S Vladimírem Růžičkou jsme takhle národní tým vedli před čtyřmi lety a fungovalo to. On měl jako hlavní kouč Slavii a to tehdy byla jeho priorita i podmínka. Já se jako asistent na plný úvazek věnoval jen reprezentačnímu týmu. Sledoval jsem hráče, jezdil na inspekční cesty do zahraničí a vedl  přípravné zápasy na konci sezony, když Slavia hrála play off. Dokázal bych si to představit i teď, ale jen pokud bych měl pod sebou lidi, kterým se dá stoprocentně důvěřovat. Musel bych mít asistenta, o kterém bych věděl, že od svých povinností neuteče a nepřijme v průběhu sezony nabídku od jiného klubu.

Takže hrálo roli hlavně to, že by se vše tvořilo hodně narychlo?
Bylo by to vše moc narychlo, nikomu by  to neprospělo. Já bych se reprezentaci nedokázal věnovat naplno a to by nebylo dobře, navíc nejsem přesvědčený, že bych si kolem sebe stihl vybudovat realizační tým. Kvalitní trenérský štáb je dnes základ, vést reprezentační tým už není jen o jednom trenérovi. Není to one man show, je to práce více lidí. Příprava na mistrovství světa začne zhruba za měsíc, až začnou v play off vypadávat první reprezentanti. A to už musí někdo organizovat přípravný kemp.

Když za vámi pan Král přišel, dokázal jste si představit, že byste jel už za dva měsíce na šampionát do Minsku?
Nedokázal. To říkám úplně na rovinu stejně tak, jako jsem to řekl jemu.

Facebooková stránka autora - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

reklama