reklama

Jandač: Rychlé vedení nám ublížilo, protože Brno nakoplo

Sparta se Kometě za předloňské vyřazení nepomstila, v sedmém semifinále Brnu podlehla 4:5. Sparta se Kometě za předloňské vyřazení nepomstila, v sedmém semifinále Brnu podlehla 4:5. autor: CPA Eduard Erben
Sparta prohrála v sedmém semifinále s Brnem 4:5 a překvapivě končí.

Praha - Přestože mluvil Josef Jandač bezprostředně po semifinálovém vyřazení bez emocí, bylo na sparťanském trenérovi vidět velké zklamání.

Největší favorit extraligového play off v sérii s Brnem prakticky pořád dotahoval, ovšem velký obrat Komety v sedmém utkání už dorovnat nedokázal.

"Možná nám ublížilo to brzké vedení 2:0," připomněl Jandač rychle nabytý náskok, který však Pražané na větší rozdíl už nenavýšili. "Kometu to nakoplo, změnila hru a zápas otočila," smutnil sparťanský lodivod.

Jaké máte z vyřazení pocity? Co pro vás znamená?
"Samozřejmě to není nějaká životní tragédie, ale pro nás sportovní ano. Jsme hrozně zklamaní, takže žádné pocity teď ani necítím."

Kdy se zápas lámal? Které momenty rozhodly?
"Těžko říct takhle bezprostředně po utkání. Samozřejmě podstatná byla druhá třetina, kterou jsme prohráli 0:3."

A co to brzké dvougólové vedení, které jste pak už ve větší náskok nedokázali navýšit?
"To nám možná také ublížilo, protože soupeře to nakoplo, změnil hru, rychle po nás šel. Přesto jsme první třetinu vyhráli, ale ve druhé už to bylo horší. Zase jsme si dali vlastní gól a nabízeli soupeři laciné šance a branky, které ho dostaly do hry. Ve třetí třetině jsme jich měli i my dost, ale nevyužili jsme je."

Co chybělo k tomu, abyste vyrovnali? Přece jen bylo ještě dost času.
"Snažili jsme se s tím něco udělat, proto jsme vytížili hráče, kterým se nejvíc dařilo. Dali jsme i rychlý gól, takže jsme byli ve hře. Jenže pak už nám chyběly síly i patřičné štěstí. I když jsem věřil do konce zápasu."

Ve třetí třetině jste už nenasazoval Petra Tona. Mohla za to jeho aktuální forma, když se stále nemohl trefit?
"Jak jsem říkal, chtěli jsme to dotáhnout a dali jsme šanci hráčům, kterým se podle našeho názoru nejvíc dařilo. A mezi ně Petr nepatřil."

Když pomineme vyloženě ten poslední zápas, jaké klíčové momenty série byste ještě našel?
"Myslím si, že na nějaké podrobnější analýzy je brzy. Ale pokud bych měl sérii nějak hodnotit, tak bych zmínil první utkání. To totiž bylo paradoxně možná nejklidnější, nejjednodušší, ale my jsme ho soupeři darovali. Prohráli jsme doma i páté utkání, ale v něm můžu klukům těžko něco vyčítat. Podle mě jsme v něm hráli stejně dobře jako v tom šestém, akorát jsme neměli štěstí v koncovce a nedali góly. Oproti sérii s Vítkovicemi jsme pak nedokázali dotáhnout zápasy, kdy se rozhodovalo v prodloužení nebo nájezdech."

reklama