Jandačův Magnitogorsk vyhrál posedmé v řadě, Bulíř po odmlce přispěl gólem

11. 1. 2019 17:46
Útočník Michal Bulíř pošesté skóroval v Kontinentální hokejové lize a pomohl prodloužit vítěznou sérii Magnitogorsku na sedm zápasů. Svěřenci českého trenéra Josefa Jandače doma porazili Dinamo Minsk 4:3.
Hokejový trenér Josef Jandač před tréninkem české reprezentace na MS 2018 v Dánsku | Foto: Luboš Vácha

Třikrát se v utkání změnil vedoucí tým. Běloruský celek dal gól na 3:2 pouhých devět sekund před koncem druhé třetiny, kdy se prosadil Američan David Booth. Bulíř vyrovnal v 49. minutě tečí střely Romana Ljubimova, necelé dvě minuty před koncem pak zápas rozhodl gól finského útočníka Iira Pakarinena.

Bulíř přestoupil do Metallurgu v říjnu z Liberce. Šestý gól v KHL dal po dlouhé střelecké odmlce, předtím se naposledy trefil 24. listopadu.

Další český útočník Michal Řepík se podílel asistencí na výhře Viťazu Podolsk 3:1 nad bratislavským Slovanem, za který hrál do Vánoc. Hosté v Bratislavě vedli už ve 14. minutě 3:0, Řepík přihrál na vítězný druhý gól Alexandru Sjominovi.

Potřetí za sebou prohráli kazaňští obhájci Gagarinova poháru. Tým Ak Bars doma podlehl moskevskému Dynamu 2:3 a v posledních třech zápasech dal dohromady jen tři góly.

Kontinentální hokejová liga:

Novosibirsk - Čerepovec 4:5, Magnitogorsk - Dinamo Minsk 4:3 (za domácí Bulíř 1+0), Ufa - HK Soči 5:4 v prodl., Nižnij Novgorod - Jekatěrinburg 3:2, CSKA Moskva - Čeljabinsk 6:0, Kazaň - Dynamo Moskva 2:3, Slovan Bratislava - Viťaz Podolsk 1:3 (za hosty Řepík 0+1).