reklama

Janus zářil v LM a Litvínov si velebí, že má zase gólmana

Jaroslav Janus si loni zahrál v barvách Sparty proti Litvínovu, teď už hájí v Lize mistrů barvy Vervy Jaroslav Janus si loni zahrál v barvách Sparty proti Litvínovu, teď už hájí v Lize mistrů barvy Vervy autor: ČTK
Jaroslav Janus chytil na začátku sezony skvělou formu a dokazuje, že by v litvínovském brankovišti mohl nahradit Pavla Francouze. Verva je díky němu blízko postupu ze základní skupiny Ligy mistrů.

Praha - Nahradit Pavla Francouze? Neřešitelný problém. I tak se mluvilo o situaci v Litvínově, který se po senzačním titulu vypořádává s odchodem opor. Tou hlavní byl bezesporu talentovaný gólman Francouz, který měl na mistrovské jízdě ten zásadní podíl a díky tomu zamířil do KHL.

Nahradit ho v příští sezoně má Jaroslav Jánus. Slovák, který loni odešel ze Slovanu Bratislava, aby se v závěru sezony neuplatnil ani ve Spartě. Jenže začátek sezony mu v barvách žlutočerných vychází náramně a Verva je, trochu překvapivě, blízko bleskurychlému postupu ze základní skupiny hokejové Ligy mistrů.

Dobré zápasy pro spojení gólman - obrana

Litvínov se vrátil z venkovního tripu, kde po očekávaném vítězství ve francouzském Grenoblu 4:1 zcela nečekaně přehrál i finské Espoo. A hlavní hrdina? Právě gólman Janus. Ve Finsku vychytal 36 střel soupeře a podepsal se pod senzační výhrou 1:0.

Litvínov teď především díky němu vévodí pořadí své skupiny a jako úřadující český šampion je rovněž nejúspěšnější ze všech tuzemských klubů.

Dosud má totiž k postupu podobně výrazně nakročena jen Sparta, která rovně vévodí své skupině. Další z českých želízek Třinec totiž prohrál oba úvodní duely v Norsku i Finsku, a je ve skupině poslední. Nedařilo se ani Pardubicím, Vítkovicím či Liberci.

"Máme nového brankáře a takovéhle zápasy jsou dobré, abychom vytvořili spojení mezi ním a obránci. Dvě výhry jsou důležité, zvlášť, když jsme ještě nehráli doma," říká na klubovém webu Litvínova kapitán Michal Trávníček.

Nikdo nečekal, jak bude Litvínov úspěšný

Litvínov je, s hokejovou nadsázkou řečeno, jednou bruslí v play off. K tomu, aby se v Lize mistrů prokousal do vyřazovacích bojů, mu teď z domácích odvet bohatě stačí jedna výhra.

"Je to úspěch. Asi nikdo nečekal, že poletíme do Finska a vyhrajeme i tady. V Grenoblu jsme byli favorité, v Espoo ne. Každého překvapilo, že jsme to tu urvali," radoval se po návratu domů i obránce Tomáš Pavelka.

reklama