VIDEO Bod číslo 1798. Tak Jágr opět měnil dějiny NHL

3. 4. 2015 7:19
Podívejte se, jak se Jaromír Jágr nahrávkou a gólem do sítě Caroliny dostal na čtvrté místo historických tabulek NHL. | Video: YouTube

Sunrise - Jaromír Jágr se v noci na dnešek znovu zapsal do historie zámořské NHL. Útočník Floridy Panthers se gólem a nahrávkou v duelu s Carolinou dostal na čtvrté místo kanadského bodování zámořské soutěže všech dob.

S bilancí 1798 bodů za 721 branek a 1077 asistencí dohnal Rona Francise, s nímž v letech 1991 až 1998 hrál společně v dresu Pittsburghu.

Jágr se poprvé zapsal do statistik ve 26. minutě, když v útočném pásmu přiťukl puk Brandonu Pirrimu a ten střelou z otočky překvapil brankáře Chudobina.

Ve 34. minutě si pak kladenský rodák po dlouhém obléhání soupeřovi branky najel v pravý moment na ideální přihrávku Aleksandera Barkova mezi kruhy a svým 16. gólem v sezoně zvýšil na 3:0. Florida nakonec vyhrála vysoko 6:1.