reklama

Jágrova karta. Noční dokument, který zachránil show

Tak vypadá transferkarta Jaromíra Jágra. Tak vypadá transferkarta Jaromíra Jágra.
Na poslední chvíli získaly hvězdy NHL souhlas a potřebný dokument, aby mohly hrát v zápase Kladno - Slavia

Praha - Bylo to větší drama, než nejspíš přinese samotný zápas Kladno - Slavia, které se odehraje v O2 Aréně. Teprve v noci na středu získali čeští hráči z NHL souhlas, aby mohli nastoupit v utkání extraligy.

Na obrázku v tomto článku vidíte transferkartu Jaromíra Jágra, ale stejný dokument muselo Kladno a Slavia ze zámoří vydolovat i v případě Tomáše Plekance, Jiřího Tlustého, Marka Židlického, Romana Červenky a Vladimíra Sobotky.

Jágr unlimited

Transferkarta je potvrzení, že klub, s nímž mají (měli) hráči kontrakt v zámoří, souhlasí s jejich startem v jiné soutěži. Na tomto dokumentu musí být také podpis samotného hráče (v našem případě vidíte autogram Jaromíra Jágra a jeho bývalého zaměstnavatele Philadelphia Flyers).

Co je možná zajímavé, je kolonka, do kdy se souhlas uděluje. Unlimited, píše se v ní. Zatím se ale nepředpokládá, že by výluka v NHL měla trvat celou sezónu, spíš několik týdnů.

Aktuálně.cz získalo tento dokument z hokejového svazu, kam v noci o půl jedné dorazil po slovní intervenci předsedy svazu Tomáše Krále, sekretáře Martina Urbana, ale také samotného Jaromíra Jágra.

reklama