reklama

Sparťana Hlinku láká rekordní pátý titul: Opět jsme favorit

Jaroslav Hlinka má jasno: O titul si to v extralize Sparta rozdá s Třincem. Podle jmen je to prý jednoznačné. Jaroslav Hlinka má jasno: O titul si to v extralize Sparta rozdá s Třincem. Podle jmen je to prý jednoznačné. autor: Jakub Šafránek
Jaroslav Hlinka zůstal ve Spartě a má jasno: Zlín a Plzeň budou silní, ale podle jmen budou favorité extraligy jednoznační - Sparta a Třinec.

Praha - Jaroslav Hlinka v létě dlouho váhal, nakonec prodloužil smlouvu se Spartou. V pondělí s ní také poprvé vyjel na led a v jeho formaci chyběl elitní střelec Petr Ton. S ním už totiž Sparta nepočítala, a tak kanonýr odešel do Brna.

"Samozřejmě mě překvapilo, že tady Ton neprodloužil," řekl po prvním tréninku novinářům Hlinka. I bez něj by chtěl napravit loňské zklamání a se Spartou konečně vyhrát titul.

"Já myslím, že podle jmen je to jednoznačné. Favorité jsme my a Třinec," řekl zcela otevřeně.

Pokračovat ve Spartě jste se rozhodl až v létě. Bylo to snadné rozhodnutí?
Nebylo. Odjel jsem na dovolenou, vyčistil jsem si po sezoně hlavu a dal si čas na rozmyšlení. Chtěl jsem to vyřešit s chladnou hlavou a trvalo to déle, než jsem sám čekal. Ve finále jsem řešil Spartu a nabídku ze Švédska, nakonec jsem se rozhodl zůstat tady.

Proč se vaše jednání táhla?
Ze Sparty byl zájem, ale já jsem váhal. Hledal jsem v sobě po té loňské sezoně motivaci. Bylo to pro mě velké zklamání a čím jsem starší, tím hůř takové porážky snáším. Byla to jen otázka času.

Hrálo roli, že máte malé dítě?
Děti v tom hrály roli, ale to malé dítě to nejmenší. Jí je jedno, jestli je doma nebo jinde. To ty starší děti tady mají školu, koníčky, sport. Přihlížel jsem víc k nim.

Jaká bude Sparta bez Petra Tona?
Bude to pořád Sparta.

Byl jste z jeho odchodu překvapený?
Samozřejmě. Tohle je věc vedení, ale mě překvapilo, že tady neprodloužil, nebo nedostal nabídku nebo já nevím, jak přesně to bylo a ani po tom nepídím. Je to škoda pro mě i pro Spartu, ale takhle to je.

Petr Ton tady byl jedenáct let. Teď už jste tady zbyl jen vy takový poslední čistě sparťanský mohykán...
Od té doby, co odešli ti staří kovaní sparťani tady nikdo moc dlouho nezůstal. Kluci tady většinou proběhnou a odcházejí, takhle holt Sparta poslední dobou je. Nepřemýšlím nad tím.

Víte o tom, že máte teď jako jediný sparťan šanci vyhrát se Spartou pět titulů?
Vím a je to pro mě velká motivace. Statistiky moc nesleduju a většinou mi to někdo řekne, ale dobře vím, že čtyři tituly má ve Spartě asi osm lidí a pět nikdo. Jsem jediný, kdo má šanci se na to dostat. Tak je to pro mě velká motivace.

Má letos Sparta šanci na titul?
Plzeň nebo Zlín budou mít silné týmy, ale podle jmen to je podle mě jednoznačné. Favorité budeme my a Třinec. Tlak na nás bude stejný jako loni.

reklama