Kouzlo Vehanena zlomeno, Jaroslavl vydřela výhru v nastavení

Aktualizováno 8. 4. 2014 20:31
Reportáž ze čtvrtého semifinále ruské KHL mezi Lokomotivem Jaroslavl a Lvem Praha.
Také čtvrtý duel semifinálové série Lva s Jaroslavlí byl boj o každý metr ledu.
Také čtvrtý duel semifinálové série Lva s Jaroslavlí byl boj o každý metr ledu. | Foto: CPA Eduard Erben

Jaroslavl - Hokejisté Lva Praha první mečbol k ukončení semifinálové série KHL s Lokomotivem Jaroslavl nevyužili, když na ledě soupeře prohráli 2:3 v prodloužení, a série se tak přesouvá zpět do Prahy, kde se bude hrát ve čtvrtek v O2 Aréně.

Čtvrté semifinále ruské KHL mezi Lokomotivem Jaroslavl a Lvem Praha jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE!

Hosté v Jaroslavli dvakrát vedli, nakonec ale muselo rozhodnout až v nastavení, když vítězný gól domácích vstřelil v čase 79:41 z dorážky Plotnikov.

Hráči Jaroslavle začali aktivně...

Domácí Lokomotiv byl na začátku ve snaze zlomit dění v sérii aktivnější, ale Pražané se ubránili při trestu O'Byrneho. Za hosty se dostával do první šance v deváté minutě Zackrisson, ale byl při úniku faulován Kronwallem. Lev ale svou první početní výhodu také nevyužil.

I nadále měl více práce brankář hostů Vehanen, který kryl několik nebezpečných pokusů Jaroslavle. Největší šanci měl Apalkov. Před první pauzou mohl jít do vedení Lev, když Ševcova střela od modré čáry skončila na tyči.

...První branku ale vstřelili hosté

Úvod druhé časti byl více v režii Lva, šanci otevřít skóre měl Sekáč. I Vehanen ale měl další práci. V 25. minutě se dočkal vedení Lev. Po Ridderwallově střele dorážel Novotný a Petrov ještě srazil puk do vlastní branky. Gólman Sanford se navíc těžce sbíral z ledu.

V polovině utkání mohl vyrovnat Platt, ale minul odkrytou branku. Pražané v čele s Vehanenem odolávali i při vyloučení Mäenpääho. Domácí se dočkali své teprve druhé branky v sérii naopak při přesilovce Lva. Při pobytu Černikova na trestné lavici zakončil brejk z mezikruží střelou k levé tyči Jakovlev. Následný Plotnikovův faul ale už hosté potrestali díky Oystrickovi.

V úvodu třetí části při Ševcově vyloučení nepřehodil u levé tyče ležícího Vehanena Galimov. Lev se ubránil i při následném vyloučení Sekáče, který v 48. minutě mohl pojistit náskok. Po úniku ale blafákem do bekhendu minul.

V závěru a prodloužení měli domácí více štěstí

V 53. minutě zůstal po souboji s Galimovem a nárazu do mantinelu ležet Ševc, sudí přerušili hru a poté Galimov trefil odkrytou branku, po čemž následovala potyčka. Další šanci Lva měl Birner, ale vzápětí udeřil Lokomotiv, když po akci Kartajeva prostřelil Vehanena Koňkov. Lev ještě v závěru třetí části nezužitkoval přesilovku a muselo se prodlužovat.

V nastavení postupně přibývalo šancí, ale oba gólmani dlouho odolávali. Vyznamenal se hlavně Vehanen v 77. minutě, když Platt obral za brankou o puk O'Byrneho, ale Redlihs ztroskotal na finském brankáři. Šance měl i Lev, ale 19 sekund před koncem prvního nastavení rozhodl Plotnikov.

Semifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Západní konference - 4. zápas: Lokomotiv Jaroslavl - Lev Praha 3:2 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 35. Jakovlev, 54. Koňkov (Holös, Kartajev), 80. Plotnikov (Kartajev) - 25. Novotný, 39. Oystrick (Vrána, Thörnberg). Rozhodčí: Gašilov, Kulakov - Birin, Morozov. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 9071. Stav série: 1:3.

Jaroslavl: Sanford - Jakovlev, Kronwall, Vasiljev, Ljubuškin, Holös, Višněvskij, Gorochov - Plotnikov, Apalkov, Averin - Platt, Kapustin, M. Redlihs - Galimov, Kartajev, Koňkov - Černikov, Petrov, Sprukts - Musatov. Trenér: Dave King.

Lev: Vehanen - Ševc, Mäenpää, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Nakládal - Azevedo, Novotný, Ridderwall - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Birner - Kubalík, Zackrisson, Matai. Trenér: Kari Jalonen.