Jaškin v přípravě dvakrát skóroval, Jordán má dvě asistence

19. 9. 2013 7:59
Český hokejový útočník Dmitrij Jaškin dvakrát skóroval v dresu St. Louis ve středečním přípravném utkání v Orlandu proti Tampě Bay, ale porážce 3:4 po samostatných nájezdech nezabránil.
Dmitrij Jaškin se proti Tampě prosadil hned dvakrát
Dmitrij Jaškin se proti Tampě prosadil hned dvakrát | Foto: Reuters

New York - Český hokejový útočník Dmitrij Jaškin dvakrát skóroval v dresu St. Louis ve středečním přípravném utkání v Orlandu proti Tampě Bay, ale porážce 3:4 po samostatných nájezdech nezabránil. Dvě asistence si připsal obránce Michal Jordán, ale jeho Carolina podlehla Columbusu 4:5.

Dvacetiletý Jaškin, který v minulé sezoně sehrál za St. Louis dva zápasy v NHL, se poprvé prosadil ve 13. minutě v přesilové hře, kdy otevřel skóre utkání. Na začátku druhé třetiny zvýšil bývalý hráč pražské Slavie na 2:0.

Náskok Blues ještě zvýšil Jaden Schwartz, ale pak Tampa Bay díky dvěma přesilovkovým trefám Adama Erneho a gólu Toma Pyatta vyrovnala. V rozstřelu se prosadili jen Valtteri Filpula a Adam Erne.

Třiadvacetiletý Jordán v sedmé minutě přihrál v přesilovce na úvodní branku Alexandra Sjomina. Na začátku druhého dějství si připsal asistenci u gólu Jeremyho Welshe, který vyrovnával na 2:2. Hurricanes následně sice získali vedení 4:2, ale Columbus předvedl třemi góly dokonalý obrat.

Přípravné zápasy na nový ročník hokejové NHL:

Tampa Bay - St. Louis 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 39. a 42. Erne, 50. Pyatt, rozhodující sam. nájezd Filppula - 13. a 22. Jaškin, 36. Schwartz. Hráno v Orlandu.

Carolina - Columbus 4:5 (1:2, 3:1, 0:2)
Branky: 7. a 25. Sjomin (u první Jordán), 23. Welsh (Jordán), 28. E. Staal - 19. a 42. Gáborík, 8. Jenner, 34. Johansen, 47. Collins.

Dallas - Florida 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 37. Eakin, 38. Jamie Benn, rozhodující sam. nájezd Chiasson - 57. Shore, 57. Upshall.

Colorado - Anaheim 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 14. Stastny - 27. D. Smith, 55. Lindholm.

Vancouver - Edmonton 1:4 (1:4, 0:0, 0:0)
Branky: 14. Gaunce - 5. Eberle, 8. Marinčin, 8. Perron, 13. Joensuu.