Jaškin vstřelil při výhře Dynama 35. gól a vyrovnal český rekord

16. 2. 2021 19:35

Útočník Dmitrij Jaškin pomohl 35. gólem v sezoně k výhře Dynama Moskva 6:4 nad ledě Dinama Minsk a vyrovnal český střelecký rekord v Kontinentální hokejové lize. Pětatřicet branek zaznamenali Jan Marek a Pavel Brendl v premiérovém ročníku soutěže 2008/09.

Sedmadvacetiletý Jaškin se dnes prosadil ve 32. minutě, kdy ho domácí obrana nechala úplně volného před gólmanem Dominikem Furchem. Odchovanec Vsetína před krajanem zamíchal pukem a forhendovou střelou zvýšil na 4:2. Furch zápas nedochytal, po pěti inkasovaných gólech ho od třetí třetiny nahradil Danny Taylor.

Nejužitečnější hráč minulé sezony Jaškin také zaznamenal dvě asistence, včetně efektní fotbalové patičky před gólem Dmitrije Kagarlického v závěru druhé třetiny. Vedle 35 gólů, díky nimž suverénně vládne tabulce střelců základní části, má český reprezentační útočník na kontě 19 přihrávek.

Ve zbývajících čtyřech zápasech základní části může Jaškin zaútočit také na druhý nejlepší střelecký výkon v historii soutěže 36 branek, které nastříleli Američan Steve Moses a kanadský útočník reprezentující Kazachstán Nigel Dawes. Rekord drží Sergej Mozjakin z Magnitogorsku, jenž v sezoně 2016/17 zaznamenal 48 gólů.