Jaškinovi to v přípravě pálí, gólem pomohl k vítězství nad Chicagem

2. 10. 2015 7:51
Český mladík ve službách St. Louis Blues se v přípravě v zámoří znovu trefil. V nočním zápase přispěl jednou brankou k vítězství nad aktuálním držitelem Stanley Cupu Chicagem. V pátém zápase tak zaznamenal čtvrtý bod.
Dmitrij Jaškin
Dmitrij Jaškin | Foto: Reuters

New York - Český útočník Dmitrij Jaškin se podílel jedním gólem na výhře hokejistů St. Louis ve čtvrtečním přípravném utkání před NHL nad Chicagem 5:2. Obránce Andrej Šustr asistoval u vítězné trefy Tampy Bay v duelu s Dallasem, který Lightning porazili 3:2. Jednu přihrávku v dresu vítězů si připsal i Ondřej Palát. Asistenci zaznamenal také centr Tomáš Plekanec při prohře Montrealu s Ottawou 2:5.

Dvaadvacetiletý Jaškin se ve čtvrté minutě duelu s úřadujícím vítězem Stanleyova poháru trefil z pravého kruhu přesně k pravé tyči branky Scotta Darlinga a vylepšil svou bilanci v pátém zápase v přípravě na tři trefy a jednu asistenci.

Chicago sice rychle otočilo stav díky Dennisi Rasmussenovi a Brandonu Mashinterovi, ale Blues po přesilovkových trefách Troye Brouwera a Kevina Shattenkirka v 17. minutě opět vedli. Výhru St. Louis potvrdili góly ve vlastním oslabení Jori Lehterä a Kyle Brodziak.

Tampa Bay vedla nad Dallasu už po 33 vteřinách, kdy Palátovo nahození tečoval Nikita Kučerov. Stars proti finalistovi Stanleyova poháru dvakrát vyrovnali. Nejdříve odpověděl Curtis McKenzie a na trefu Valtteriho Filppuly reagoval ve vlastním oslabení Valerij Ničuškin. V 56. minutě ale rozhodl J.T. Brown po akci, do níž se zapojil i Šustr.

Montreal po gólu Nathana Beaulieua, u kterého asistoval Plekanec, vedl v polovině úvodní třetiny 2:0, ale další průběh patřil Ottawě. Po gólech Codyho Ceciho, Marka Stona v oslabení, Mika Hoffmana, Clarka MacArthura v přesilovce a Patricka Wierciocha otočili Senators na 5:2.

Za Flames dostal znovu šanci Nakládal

Do sestavy Calgary se v zápase na ledě Winnipegu vrátil obránce Jakub Nakládal, který se zranil v sobotním utkání v Coloradu. Tam musel odstoupit na začátku třetí třetiny otřesený po zákroku Johna Mitchella. Ve Winnipegu, kde Flames prohráli 1:3, už mohl bronzový medailista z mistrovství světa 2012 opět bojovat o místo v kádru.

Na ledě strávil bývalý hráč Pardubic, Ufy, Spartaku Moskva, Lva Praha a TPS Turku, který s Calgary v květnu podepsal jako nedraftovaný volný hráč roční dvoucestnou smlouvu, 25:43 minuty a připsal si dvě střely na branku. Přes šest minut pobyl na ledě při přesilovkách.

Při zdravotních potížích Ladislava Šmída a T.J. Brodieho, kteří zmeškají start sezony, bojuje Nakládal o dvě volná místa v kádru ještě s Ryanem Wilsonem, Brettem Kulakem a Tylerem Wotherspoonem. "Je příjemný pocit být pořád v týmu. Jestli tady zůstanu, budu muset bojovat každý trénink a každý zápas. Vím, že nebudu mít nic jistého a tak to bude celou sezonu," řekl Nakládal v pondělí oficiálním stránkám klubu.

Přípravné zápasy před NHL:

Tampa Bay - Dallas 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 1. Kučerov (Palát), 37. Filppula, 56. J.T. Brown (Šustr) - 36. McKenzie, 45. Ničuškin.

Montreal - Ottawa 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)

Branky: 2. Markov, 10. Beaulieu (Plekanec) - 15. Ceci, 25. Mark Stone, 30. M. Hoffman, 55. MacArthur, 57. Wiercioch.

Minnesota - Buffalo 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)

Branky: 6. Zucker, 11. Graovac, 19. Parise, 26. Niederreiter, 57. Dalpe, 58. Vanek - 38. Schaller.

St. Louis - Chicago 5:2 (3:2, 1:0, 1:0)

Branky: 4. Jaškin, 10. Brouwer, 18. Shattenkirk, 27. Lehterä, 52. Brodziak - 4. Rasmussen, 5. Mashinter.

Winnipeg - Calgary 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Branky: 9. a 39. Scheifele, 20. Ehlers - 4. Engelland.

Edmonton - Vancouver 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)

Branky: 2. T. Hall, 20. Jakupov - 2. a 41. Horvat, 12. Hutton, 21. Y. Weber, 36. Virtanen.

Anaheim - Colorado 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky: 4. Horcoff, 5. Santorelli, 58 Hagelin.