reklama

"Jdeme si pro mečbol," říkají odhodlaně hokejisté Lva

Lev rozhodl o své výhře ve třetím zápase v čase 59:37, což podle jeho hráčů týmu psychicky pomůže do čtvrtečního 4. zápasu série. Lev rozhodl o své výhře ve třetím zápase v čase 59:37, což podle jeho hráčů týmu psychicky pomůže do čtvrtečního 4. zápasu série. autor: CPA Eduard Erben
Mečbol. Žádný jiný scénář si nepřipouštějí hokejisté pražského před čtvrtým utkáním finále Gagarinova poháru proti Metallurgu Magnitogorsk.

Praha - Mečbol. Žádný jiný scénář si nepřipouštějí hokejisté pražského Lva před čtvrtým utkáním finále Gagarinova poháru proti Metallurgu Magnitogorsk.

Lev se v úterý ujal před rekordní návštěvou (16 435 diváků) vedení v sérii 2:1 na zápasy, když o jeho výhře 3:2 rozhodl pouhých 23 sekund před koncem třetí třetiny útočník Justin Azevedo.

A jeho hráči před čtvrtečním duelem vědí, že pokud jej v napěchované O2 areně opět vyhrají, zisku poháru už budou blízko. Zároveň ale vědí, že se Metallurg dokáže z porážky rychle oklepat, což ukázal v úvodních zápasech série, když na prohru 0:3 reagoval výhrou 4:1.

"Nevím, jestli první zápas trochu podcenili, ale ten druhý na nás vlítli. Musíme na to být připravení. Nesmíme být moc vysoko. Je potřeba nedat jim čuchnout ani v dalším zápase. A znovu vyhrát," přiznal útočník Jiří Sekáč po úterním třetím zápase, který hned v jeho úvodu ukončil své střelecké mlčení v letošním play off.

"Musíme si zase dávat velký pozor na ten jejich první útok, jsou fakt nebezpeční. Když jim dáme jen malinkou šanci na gól, oni toho dokážou využít," poukázal jednadvacetiletý útočník na trojici Mozjakin - Kovář - Zaripov.

"Vítězný gól v 60. minutě je velká vzpruha"

Také asistent trenéra Lva Václav Sýkora však ví, že s Metallurgem muselo otřást, když o prodloužení a možnou výhru přišli těsně před koncem třetí třetiny.  

"Pro nás je to obrovská vzpruha a motivace do dalšího zápasu. Za ten druhý bod jsme hrozně rádi, ale je to zatím jen další krok. Zda to bylo nějak zlomové, to půjde posoudit až ve chvíli, kdy ta série skončí. Hraje se totiž zase od nuly a my musíme odvést znovu perfektní práci," řekl ČTK Sýkora.

"Magnitogorsk je tak silný, že pouze naprosto špičkový výkon nám dává šanci zápas vyhrát. V prvním zápasu nebyli tak dobří, nehráli s takovým nasazením. Jejich výkon v posledním utkání ale hodně připomínal to, co předvedli ve druhém duelu v Magnitogorsku. A já neočekávám nic jiného ve čtvrtek," dodal.

Také kapitán Lva Jiří Novotný před čtvrtečním duelem raději krotí optimismus, kterým hýřili jeho spoluhráči po úterním zápase.

"Je to v sérii teprve 2:1 a nás čeká ještě hodně dlouhá cesta. Takový gól dvacet vteřin před koncem samozřejmě nikomu nepřidá na pohodě, ale to nic nemění na tom, že to bude ještě hodně dlouhá série," uvedl třicetiletý centr prvního útoku Lva.

"Odehráli jsme nejlepší hokej v sérii" 

Mohl to být přitom jeho celek, který se mohl v úterý psychicky zlomit, když Metallurg vyrovnal na 2:2 v powerplay v čase 58:40.

"Už asi nikdo nečekal po tom vyrovnání, že nám to tam ještě znovu padne. Já osobně čekal, že půjdeme do prodloužení, ale Azi (Azevedo) ukázal, jak je velký hráč a že se mu v této sérii hodně daří a dává góly. Byl to pro nás hrozně důležitý gól, který nás ještě víc nakopne," věří Novotný.

Stejně jako Sekáč si myslí, že Lvu pomohla zkušenost z druhého utkání, kdy Metallurg oproti prohře v prvním duelu přeřadil o dva rychlostní stupně výše.

"Magnitka ukázala ve druhém utkání tu úroveň, na které obvykle hraje a umí hrát. Ten první zápas, to nebyli oni a my pak ve druhém koukali trochu vyjukaně. Tam byli lepší a vyhráli zaslouženě," přiznal kapitán Lva.

"V úterý jsme ale předvedli náš nejlepší výkon v sérii. Samozřejmě tu úroveň lze ještě o něco zvednout. Je to finále, sezona za pár dnů skončí a není se nač šetřit. Musíme se soustředit na náš hokej. Máme to dobře rozehrané a ve čtvrtek to bude hodně důležitý zápas," doplnil Novotný.

"Je obrovský rozdíl mezi stavy 3:1 a 2:2"

Sám totiž ví, jaký rozdíl je v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy mezi stavem 3:1 a 2:2 na zápasy před duelem na ledě soupeře. 

"Všichni víme, o co jde. Když ten hokej hrajete nějaký pátek, tak víte, jak obrovský rozdíl je mezi stavem 3:1 a 2:2. Ale pokud budeme hrát jako v úterý, máme určitě velkou šanci udělat další krok," doufá centr Lva, který si zahrál v roce 2009 s Columbusem o Stanley Cup.

Podobně vnímá situaci i jeho protějšek, centr prvního útoku Metallurgu a Novotného spoluhráč z reprezentace Jan Kovář.

"Lev hrál (v úterý) výborně, my jsme toho moc neměli. Byli prostě lepší. Musíme uznat sílu soupeře. Hrajou dobře dozadu, čekají na své šance a ty využívají. Styl něco jako Zlín, samozřejmě v lepším podání," uvedl čtyřiadvacetiletý útočník, který loni slavil extraligový titul s Plzní po výhře ve finále právě nad Zlínem.

"Musíme ve čtvrtek vyhrát, musíme hrát jako druhý zápas u nás a být lepší než soupeř. Trošku nás dostalo, že je v hale docela horko. Na to nejsme vůbec zvyklí, led byl těžký, i se špatně dýchalo. Musíme se na to připravit a prostě tady vyhrát," dodal Kovář.

Čtvrté utkání začíná ve čtvrtek od 19 hodin a my vám jej přiblížíme opět pomocí online reportáže.

reklama