reklama

Je brankářské trio pro MS uzavřené? Napoví série mezi Capitals a Flyers

Michal Neuvirth. Michal Neuvirth. autor: Reuters
Jak bude před začátkem mistrovství světa v hokeji vypadat české brankářské trio napoví série mezi Philadelphií a Washingtonem.

Praha - Trenér národního týmu Vladimír Vůjtek již dříve avizoval, že na mistrovství světa v hokeji pojedou pouze brankáři z evropských soutěží – tedy Dominik Furch a Pavel FrancouzKHL, které, po odstoupení Jakuba Kováře z rodinných důvodů, doplnil zástupce extaligových brankářů Matěj Machovský.

Hned poté co vypadl Detroit v prvním kole play off NHL, všichni fanoušci upínali svůj zrak na Petra Mrázka. Ale čtyřiadvacetiletý rodák z Ostravy fanoušky i trenéry zklamal. V Detroitu mu vypršela smlouva a brankář, který je letos dokonce nominován na Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře ligy oznámil, že na mistrovství nepřijede.

Naděje umírá poslední

Přesto ještě během týdne trenér reprezentačních brankářů Petr Jaroš šanci na posílení českého brankoviště ze Severní Ameriky viděl. "Já si myslím, že ta možnost tady je vždycky. Záleží hodně na aktuálních pocitech těch brankářů. Pokud tam není zdravotní problém. Nebo má ten brankář třeba nějaké rodinné problémy, tak ta šance v tom hokeji je vždy." Říkal Jaroš na reprezentačním srazu před odletem do Finska.

Ale Vladimír Vůjtek ve Finsku novinářům řekl. "My už u Petra týden víme, že nepojede. Nemá smlouvu a nechce riskovat. Už jsme mu volali a byli jsme s ním domluvení. Měli jsme indicie delší dobu, že nepojede."

Měl trenér brankářů na mysli Neuvirtha?

NHL stabilně chytají nebo kryjí záda svému parťákovi z týmu tři čeští brankáři. Ondřej Pavelec ve Winnipegu, Petr MrázekDetroitu a Michal Neuvirth ve Philadelphii. Tedy trio, které je nominováno na zářijový Světový Pohár v Torontu.

A právě fantom letošního play off NHL Michal Neuvirth je posledním želízkem českého brankoviště pro letošní světový šampionát ze Severní Ameriky. Osmadvacetiletý brankář naskočil do série proti nejlepšímu týmu základní části z Washingtonu za stavu 3:0 pro tým okolo Alexandera Ovečkina.

A nebýt Neuvirthova nástupu do čtvrtého zápasu série, Letci už by asi odletěli na dovolenou. V zápase číslo čtyři a pět dostal Neuvirth Philadelphii zpátky do hry. Ve dvou zápasech totiž zneškodnil 75 ze 76 střel soupeře a Letci tak pomalu ale jistě dostávají Washington pod tlak.


Dočká se reprezentace Neuvirtha?

Problém jako u Petra Mrázka by nastat neměl, Neuvirth má smlouvu i na příští sezonu. Jenže jak je na tom zdravotně? Neuvirth se na konci března zranil a původní predikce hovořily o tom, že český brankář Philadelphii nepomůže ani v play off.

Zdá se, že Neuvirth zranění ve spodní části těla vyléčil v kratším časovém intervalu. Jak jinak si vysvětlit jeho skvělé výkony v play off. Pokud ale dokáže Neuvirth zničit střelce Washingtonu ještě ve dvou zápasech, tak bude téměř jisté, že se na mistrovství představí pouze evropští brankáři.

reklama