reklama

Jekatěrinburg s Kovářem uspěl v KHL i v Číně a má patnáctou výhru

Jakub Kovář, brankář Avtomobilistu Jekatěrinburg Jakub Kovář, brankář Avtomobilistu Jekatěrinburg autor: ČTK
Avtomobilist i ve třetím utkání na tripu po halách soupeřů nastřílel pět gólů, na patnácti zásazích se přitom podílelo třináct střelců.

Moskva - Hokejisté Jekatěrinburgu prodloužili vítěznou sérii na úvod sezony Kontinentální ligy o patnáctou výhru. Po jednozápasové pauze se do branky vrátil Jakub Kovář a lídr soutěže vyhrál na ledě čínského účastníka KHL Kunlunu 5:2.

Avtomobilist i ve třetím utkání na tripu po halách soupeřů nastřílel pět gólů, na patnácti zásazích se přitom podílelo třináct střelců. Ve druhém utkání za sebou se tentokrát trefil kanadský útočník Francis Paré, který zpečetil výsledek při hře soupeře bez brankáře.

Kovář propustil dvě ze třiceti střel a jeho tým dvakrát prohrával, ale stejně jako v pátek v Chabarovsku rozhodl třemi góly v poslední třetině.

Chabarovsk neuspěl ani tentokrát a sedmé porážce za sebou nezabránil ani gól Tomáše Zohorny, ani brankář Libor Kašík. Amur doma podlehl Magnitogorsku 3:4.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Magnitogorsk 3:4 (za domácí T. Zohorna 1+0), Vladivostok - Čeljabinsk 2:7, Kunlun Red Star - Jekatěrinburg 2:5, Novosibirsk - Dinamo Riga 6:3, Barys Astana - Slovan Bratislava 3:0, Omsk - CSKA Moskva 2:4.

reklama