Jekatěrinburg s Kovářem vyhrál i pátý zápas KHL, Jandačův tým uspěl v prodloužení

Aktualizováno 11. 9. 2018 22:06
Jekatěrinburg s brankářem Jakubem Kovářem vyhrál i pátý zápas KHL, když zdolal Novosibirsk na jeho ledě 4:1. Magnitogorsk porazil pod vedením Josefa Jandače v prodloužení Čeljabinsk.
Jakub Kovář a jeho Jekatěrinburg chytili na startu KHL skvělou formu.
Jakub Kovář a jeho Jekatěrinburg chytili na startu KHL skvělou formu. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Hokejisté Jekatěrinburgu s brankářskou jedničkou Jakubem Kovářem vyhráli i pátý zápas v sezoně KHL. Avtomobilist dnes zvítězil 4:1 v Novosibirsku, který se naopak ani v pátém duelu nového ročníku nedočkal prvních bodů.

Třicetiletého Kováře připravil o šanci na první čisté konto ve 49. minutě Nikita Michajlov, jenž zblízka snížil na 1:3. Výhru hostů pečetil tři sekundy před koncem do prázdné branky svým druhým gólem v zápase Anatolij Golyšev. Kovář má na kontě čtyři vychytaná vítězství a pouze pět obdržených branek.

Po porážce v úvodním duelu sezony zvítězila počtvrté Jaroslavl, jejíž branku hájí český gólman Alexander Salák. Lokomotiv vyhrál 3:1 na ledě CSKA Moskva a jeho vítězný gól vstřelil ve 26. minutě obránce Jakub Nakládal. Salák se v Parku Legend blýskl 37 zákroky, překonal ho jen ve třetí třetině olympijský vítěz z Pchjongčchangu Kirill Kaprizov.

Další český brankář Dominik Furch z Čerepovce musel skousnout porážku 1:2 na ledě Slovanu Bratislava, v jehož brance byl strůjce dvou brněnských extraligových titulů Marek Čiliak. Asistenci u jediného gólu hostů si připsal útočník Matěj Stránský.

Třetí vítězství v sezoně si připsal Magnitogorsk pod vedením českého trenéra Josefa Jandače, díky dvěma gólům kanadského útočníka Matta Ellisona vyhrál 2:1 v prodloužení v Čeljabinsku.

Kontinentální hokejová liga:

Novosibirsk - Jekatěrinburg 1:4, Čeljabinsk - Magnitogorsk 1:2 v prodl., CSKA Moskva - Jaroslavl 1:3 (za hosty Nakládal 1+0), Dinamo Riga - Dynamo Moskva 4:2, Slovan Bratislava - Čerepovec 2:1 (za hosty Stránský 0+1).