reklama

Jelínek už není Tygr. Vaz mu zlomil debakl s bývalým klubem

Hokejový kouč Marian Jelínek Hokejový kouč Marian Jelínek autor: CPA Erben
Vedení hokejistů Liberce odvolalo po dnešní vysoké prohře s Plzní (1:8) hlavního kouče Mariana Jelínka.

Liberec - Vedení hokejistů Liberce odvolalo po páteční vysoké prohře s Plzní (1:8) hlavního kouče Mariana Jelínka. Vedením týmu pro nejbližší utkání v neděli na ledě Zlína byl pověřen dosavadní asistent Filip Pešán.

Jelínek přišel do Liberce právě z Plzně

Jelínek, který krátce po polovině listopadu oslaví devětačtyřicátiny, přišel pod Ještěd po minulé sezoně z Plzně. Zatímco Bílí Tygři z 18 odehraných kol pouze pětkrát vyhráli a jsou předposlední o dva body před Spartou, která má navíc zápas k dobru, jeho bývalí západočeští svěřenci vedou tabulku.

Liberečtí, kteří měli patřit k hlavním favoritům soutěže, se především doma prezentovali špatnou bilancí, když nasbírali pouhých šest bodů a řadu nezdarů podtrhli právě debaklem s Plzní.

"Dostat osm gólů doma je ostudné, to je vyloženě na omluvu divákům a vrácení vstupného. Opravdu velice černý den v Liberci," připustil Jelínek ještě před rozhodnutím klubového vedení. Odstoupení z funkce i přes tristní bilanci na liberecké střídačce nezvažoval.

Jelínek: Sám odstupovat nebudu

"Sám odstupovat nehodlám, jsem bojovník a jsem tu od toho, abych trénoval. Jestli mě odvolá vedení, to je věc druhá, já sám ale rozhodně odstupovat nebudu. Ultimátum jsem žádné nedostal," řekl hodně zklamaný Jelínek, který v dubnu podepsal s Tygry roční kontrakt a vystřídal Jiřího Kalouse.

Jelínek je druhým odvolaným koučem v české nejvyšší soutěži od začátku tohoto ročníku. Tím prvním byl Richard Žemlička, kterého ve Spartě vystřídal Václav Sýkora. Rovněž Žemlička působil na pozici hlavního kouče Pražanů teprve od začátku sezony. Novým libereckým koučem by se mohl podle spekulací stát Josef Jandač.

Bývalý asistent na reprezentační střídačce byl nedávno odvolán z postu trenéra nováčka Kontinentální ligy Lva Praha.

reklama