Jeřábek s Horákem řídili vítězství Podolsku v přímém souboji se Soči o play off

22. 12. 2016 20:29
Roman Horák se podílel na vítězství Podolsku nad Soči jednou brankou, obránce Jakub Jeřábek přidal dvě asistence.
Jakub Jeřábek na tréninku reprezentace před Channel One Cupem 2016
Jakub Jeřábek na tréninku reprezentace před Channel One Cupem 2016 | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Gól Romana Horáka a dvě asistence Jakuba Jeřábka pomohly hokejistům Podolsku v Kontinentální lize k výhře 5:2 v Soči. Viťaz tak uspěl v důležitém souboji o osmé postupové místo v tabulce Západní konference a před dnešním soupeřem má tříbodový náskok.

Horák dostal hosty do vedení už v druhé minutě, kdy v přesilové hře tečoval před brankářem Kopejkinovu střelu. Tomu přihrál Jeřábek, který se 11 vteřin před koncem první třetiny v další početní výhodě podílel i na čtvrtém gólu Podolsku. Čtyřbrankovou ztrátu dokázalo Soči už jen snížit.

Útočník Lukáš Radil z moskevského Spartaku přihrál na vítěznou branku na 2:1 v utkání proti Jaroslavli. Jeho klub tak po dvou porážkách opět vyhrál.

Kontinentální hokejová liga:

Nižněkamsk - CSKA Moskva 1:3, Nižnij Novgorod - Dynamo Moskva 1:2 v prodl., HK Soči - Viťaz Podolsk 2:5 (za hosty Horák 1+0, Jeřábek 0+2), Spartak Moskva - Jaroslavl 2:1 (za domácí Radil 0+1).