reklama

Ježíšek přijel na skifu. Synek a Francouz nadělovali dárky v dětských domovech

Sport Invest |  01:28
Kupu dárků přivezly dětem v dětských domovech v Praze a Plzni známé osobnosti - veslař Ondřej Synek, brankář Pavel Francouz a zpěvák Marek Ztracený.

Děti se mohly se slavnými osobnostmi nejen vyfotit, ale také si s nimi zahrát hokej nebo zazpívat. Letošní Vánoce jim pak připomenou podepsané dresy hokejového národního týmu, speciální kalendáře, unikátní stolní hry s tematikou ledního hokeje, knihy We Love Hockey a množství dalších dárků včetně kšiltovek, hokejových puků nebo speciálních omalovánek.

V rámci akce, kterou připravila automobilka Škoda společně s nadací Dejme dětem šanci, zamířilo do pěti dětských domovů celkem 625 dárků. "Ty děti mají mnohdy pohnuté osudy a je skvělé, že se jim aspoň takto může udělat radost. Podobné zážitky dávají předvánočnímu času úplně jiný význam," komentoval svou návštěvu Synek, trojnásobný olympijský medailista ve veslování.

"Je fajn, že se hokej dostává do povědomí dětí - když dostanou milý dárek, tak se o sport třeba začnou i více zajímat, takže za mě super akce," doplnil Synka gólman Pavel Francouz.

reklama