Jihlava smetla Ústí nad Labem, vyhrála první ligu a jde do baráže o extraligu

Aktualizováno 21. 3. 2016 21:09
Hokejisté Dukly Jihlavy zvítězili v semifinále play off první ligy nad Ústím nad Labem 4:1 na zápasy a doplňují tak Slavii a Karlovy Vary ve čtyřčlenné tabulce baráže o extraligu. Jihlava navíc jako výše postavený celek po základní části první ligy obdržela pohár pro celkového vítěze první ligy. O čtvrtém účastníkovi baráže se rozhodne mezi Litvínovem a Pardubicemi.
Šestnáctiletý Jakub Škarek vychytal v play off první ligy další vítězství.
Šestnáctiletý Jakub Škarek vychytal v play off první ligy další vítězství. | Foto: Josef Plechatý, hcdukla.cz

Jihlava - Baráž o hokejovou extraligu už zná tři účastníky. Po posledním týmu nejvyšší soutěže Karlových Varech a Slavii, která zvládla svou semifinálovou sérii první ligy v sobotu, postoupila z druhé dvojice Jihlava. Ta dnes doma smetla Ústí nad Labem 7:2 a celkově sérii ovládla 4:1 nad zápasy.

Vítěz první ligy: Dukla Jihlava

Po utkání navíc převzali hráči Dukly pohár pro vítěze soutěže, jejž si zajistili jako lépe postavený celek, který si vybojoval postup do baráže. V ní si Jihlava, klub s 12 tituly ve své síni slávy, zahraje o návrat mezi elitu po dlouhých 12 letech.

Červenožlutí ukončili sérii ve velkém stylu. První třetinu zvládli se skóre 4:0, přičemž jim ani nevadilo, když hráli ve čtyřech. Josef Skořepa během necelých deseti minut dvakrát vystihl soupeřovu rozehrávku a svůj únik v oslabení pokaždé zakončil trefou. Se sedmi zásahy se stal nejlepším střelcem týmu.

"Díky bohu, že to tam takhle spadlo. Na oslabení chodím s cílem, abychom to ubránili. Když navíc dáme gól, je třešnička na dortu," radoval se po zápase Skořepa. Něco podobného se mu ještě nikdy nestalo. "Gól už jsem dal, dva ale ne. Oni to museli otevřít už za stavu 2:0, to se pak těžko hraje," dodal.

Takový vývoj byl moc na Jakuba Soukupa, jenž po úvodní části uvolnil místo v ústecké brance Martinu Volkemu. Jeho protějšek Jakub Škarek byl opět spolehlivý, kapituloval až za stavu 0:6. Zároveň od Ústí inkasoval po dlouhých 119 minutách. Dvěma góly zmírnil prohru Severočechů kanonýr Jaroslav Roubík, jenž tak vylepšil rekord soutěže v play off na 27 bodů a 12 branek.

"Postup do baráže si užívám. Už teď se na ni moc těším. Doufám, že uděláme nějaký dobrý výsledek," řekl šestnáctiletý brankářský talent, který se v průběhu play off střídal s Davidem Honzíkem.

"Chtěl bych poděkovat všem klukům, že mi tady pomáhali. Lámalo se to ve čtvrtém zápase, tam kdybychom prohráli, tak by to za stavu 2:2 bylo hodně nepříjemné. Dneska jsme to urvali hned v první třetině. Tam nám to napadalo," řekl Škarek.

Dvěma góly zmírnil prohru Severočechů kanonýr Jaroslav Roubík, jenž tak vylepšil rekord soutěže v play off na 27 bodů a 12 branek.

Čtvrtým týmem baráže se stanou buď Pardubice, nebo neúspěšný obhájce extraligového titulu z Litvínova. "K baráži přistoupíme zodpovědně a rozhodně tam nechceme hrát podřadné housle," řekl útočník Marek Melenovský. Osmatřicetiletý dvojnásobný extraligový šampion je jedním z nejzkušenějších hráčů v kádru Dukly.

Semifinále play off první hokejové ligy - 5. zápas:

Jihlava - Ústí nad Labem 7:2 (4:0, 2:1, 1:1)

Branky: 1. a 53. Beránek, 9. a 18. Skořepa, 17. Mrňa, 28. Březina, 33. Anděl - 35. a 55. Roubík. Rozhodčí: Kubičík, Trombík - Měkýš, Reich. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 3657. Konečný stav série: 4:1.