reklama

Jiří Novotný se uzdravil a vrací se do Čeljabinsku

Jiří Novotný. Jiří Novotný. autor: Milan Kammermayer
Mistr světa z roku 2010 po překonání mononukleózy podepsal s Traktorem novou smlouvu do konce sezony.

Čeljabinsk – Hokejový útočník Jiří Novotný se vrací do Čeljabinsku. V klubu Kontinentální ligy v srpnu předčasně ze zdravotních důvodů skončil, nyní ale podepsal mistr světa z roku 2010 s Traktorem novou smlouvu do konce sezony. Klub jeho návrat oznámil na svém oficiálním webu.

Třiatřicetiletý centr do Čeljabinsku přišel v létě z Jaroslavle, v novém působišti však nestihl odehrát ani jeden soutěžní zápas. Onemocněl mononukleózou a krátce po startu sezony se s klubem dohodl na ukončení spolupráce. Nyní už je ale zdravotně fit, proto se do Ruska vrací.

Rusové tlačí na české reprezentanty, Jandač na ně ohledy nebral. Ustoupili jsme jinde, tvrdí Rusové tlačí na české reprezentanty, Jandač na ně ohledy nebral. Ustoupili jsme jinde, tvrdí Čtěte zde

"Nemoc jsem překonal, nějakou dobu se normálně připravuji a trénuji. Cítím se dobře, žádné problémy nejsou a už se moc těším, až konečně začnu hrát," uvedl Novotný pro web Hokej.cz. Momentálně už je v Čeljabinsku a mohl by nastoupit do sobotního domácího zápasu proti Vladivostoku.

Novotný byl jedním z trojice českých hokejistů, kteří v této sezoně Čeljabinsk předčasně opustili. Zdravotní problémy ukončily i angažmá Michala Řepíka, jenž se momentálně ještě léčí a chystá na návrat v dresu Sparty. Na začátku listopadu klub opustil i Michal Birner, který již hraje ve Švýcarsku.

Nyní ale rodák z Pelhřimova Novotný doplní brankáře Pavla Francouze. "Nepochybuji, že je Jiří v pořádku. Měl i jiné nabídky z KHL, ale chce hrát za Traktor," uvedl ředitel klubu Ivan Seničev. Před podpisem smlouvy navíc Novotný absolvoval důkladnou lékařskou prohlídku. "Je v dobré formě a chce nám pomoct k co nejlepším výsledkům," dodal Seničev. Čeljabinsk je aktuálně pátý ve Východní konferenci a bezpečně kontroluje postup do play off.

Účastník osmi světových šampionátů i olympijských her v Soči Novotný působí v KHL od roku 2009. Postupně vystřídal kluby Atlant Mytišči, Barys Astana, Lev Praha a Jaroslavl. Za sebou má i sedm sezon v zámoří, v NHL nastupoval za Buffalo, Washington a Columbus.

reklama