reklama

Sedm vteřin a dost. Jágr se znovu objevil na ledě, proti Prostějovu však odehrál jen jedno střídání

Jaromír Jágr Jaromír Jágr autor: Zlata Vostrá
Kladenský útočník Jaromír Jágr naskočil do duelu proti Prostějovu. Odehrál ale pouze jedno střídání.

Kladno - Hokejový útočník Jaromír Jágr si připsal šestý start za Kladno. Nastoupil sice v úvodním čtvrtfinále play off první WSM ligy proti Prostějovu, hned po zahajovacím buly však zamířil do šatny a v dalším průběhu duelu Rytířům na ledě nepomohl. Je tak zřejmé, že stále není v pořádku po nedávném tvrdém zákroku havířovského Marka Sikory.

Statistici započítali Jágrovi, že v utkání účinkoval sedm sekund. I jediná by však stačila druhému nejproduktivnějšímu hráči historie NHL k započítání startu, které šestačtyřicetiletý Jágr potřebuje i přes své zranění sbírat kvůli možnosti figurovat v sestavě v případných bitvách baráže o extraligu.

Jágr se zotavuje po Sikorově nešetrném ataku u mantinelu hned z úvodu duelu 50. kola, který se hrál v sobotu 17. února. Olympijský vítěz z Nagana při něm narazil hlavou do hrazení a utrpěl otřes i tržnou ránu. I když se na ledě objevila nosítka, odešel za pomoci ostatních po svých.

Následně podstoupil Jágr kontrolní vyšetření v nemocnici, ale poprvé zasáhl až do dnešního duelu a jeho zdravotní stav zůstává zahalený tajemstvím. Podle dřívějšího vyjádření tiskového mluvčího Rytířů Víta Herala čekal majitel kladenského klubu kromě jiného na návrat vyhlášeného fyzioterapeuta Pavla Koláře z olympijských her v Pchjongčchangu.

Jágr potřebuje po lednovém návratu do Kladna z NHL z Calgary sbírat starty kvůli regulím, podle nichž je třeba ke startu v baráži o extraligu sehrát za tým minimálně 15 utkání. Jágr jich má na kontě po dnešku teprve šest, nasbíral v nich čtyři asistence.

Už nyní je jasné, že bude potřebovat, aby klub v play off v případě postupu do baráže ve čtvrtfinále i v případném semifinále, která se hrají na čtyři vítězné zápasy, absolvoval minimálně deset utkání.

"Technicky vzato Jaromír teď ztratil dvě utkání, a pokud pomýšlíme na baráž, musí odehrát 15 zápasů. Je to pro nás nevděčné téma, ale nemyslím si, že by ty série skončily 4:0 a 4:0 nebo 4:1 a 4:1. Ty série bývají delší," podotkl Heral.

Jágr stále netrénuje. Jeho start proti Prostějovu je nejistý, čtvrtfinále přitom začíná už v úterý Jágr stále netrénuje. Jeho start proti Prostějovu je nejistý, čtvrtfinále přitom začíná už v úterý Čtěte zde
reklama