reklama

Jsem zvědavý, jak se extraliga za ty dva roky změnila, říká po návratu z Ruska Zaťovič

Reprezentační útočník Martin Zaťovič se vrací po dvou letech do extraligy Reprezentační útočník Martin Zaťovič se vrací po dvou letech do extraligy autor: Milan Kammermayer
Brněnská Kometa ulovila další zvučné jméno. Vedle Martina Erata, Ondřeje Němce, Marka Kvapila či Michala Gulašiho podepsala i útočníka Martina Zaťoviče. Přečtěte si v rozhovoru, co ho vedlo k přestupu právě do Komety.

Brno – Do české extraligy se vrací hokejový útočník Martin Zaťovič. Ten strávil dvě sezony v ruském klubu Lada TogliattiKHL. Jednatřicetiletý český reprezentant v pondělí podepsal kontrakt s Kometou Brno.

"Bavili jsme se s manželkou, jak dál. Čekal jsem na KHL, ale že bych šel do Finska nebo do Švédska, to nepřipadalo v úvahu," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz mistr české extraligy s Karlovými Vary. "Jednání s Kometou mě oslovila, a tak jsme se dohodli."

Další hvězda do Komety. V Rondu bude hrát Zaťovič Další hvězda do Komety. V Rondu bude hrát Zaťovič Čtěte zde

Zaťovič se tak stává další velkou posilou brněnské Komety, která byla za posledních pět let dvakrát ve finále extraligy, ale ani jednou nedokázala dosáhnout na nejvyšší příčku.

Proč jste se rozhodl zrovna pro nabídku Komety?
Jsem z Moravy, takže to teď budu mít blízko domů. Líbila se mi ale vize klubu. Láká mě ten kádr, co se tu teď buduje. Vypadá to hodně zajímavě. Mohli bychom hrát dobrý hokej.

Takže hlavní motivací jsou ambice Komety?
Určitě. Kdyby to bylo jinak a ty vyhlídky nebyly takové, tak bych se asi ani nevracel. Doufám, že se nám tu bude dařit tak, jak se očekává.

Brno je známé poměrně náročnými a hlasitými fanoušky. Nemáte z toho trochu obavy?
To ne. Já se na to naopak těším. Hokej se hraje pro fanoušky a kdo to neunáší, ten hrát nemůže.  

Na střídačce Komety bude stát Libor Zábranský, majitel klubu a trenér v jedné osobě. Co si o tom myslíte?
Myslím si, že to je trend, který by měl být prakticky všude. Pokud si manažer vybere nějaké hráče, dává jim důvěru a chce je i trénovat. Věřím, že to bude klapat a bude vše v pořádku.

Jak budete vzpomínat na dva roky strávené v KHL?
Určitě pozitivně. Dalo mi to hodně do života, poznal jsem nové lidi a novou mentalitu. Nechci si na Rusko vůbec stěžovat. Že by tam bylo něco úplně hrozného? To ne. Možná jen nějaké drobnosti, ale jinak bylo všechno v pohodě. Mám tam už i kamarády.

Jak bude nyní těžké zvyknout si na extraligu po dvou letech v Rusku?
To ještě nevím. Bude záležet, jakým stylem začneme hrát a co od nás bude trenér chtít. Věřím, že to nebude dlouho trvat, abych si zvykl zase zpátky. Jsem zvědavý, jak se extraliga za ty dva roky, co jsem byl pryč, změnila. Je to pro mě další výzva.

reklama