reklama

Jsme ve složité situaci, přiznal Jágr. Současnou krizi Kladna ale bere jako zkoušku

Jaromír Jágr se svou pamětní mincí Jaromír Jágr se svou pamětní mincí autor: ČTK
Hokejisté Kladna ještě v polovině základní části extraligy bojovali o účast v play off, po sérii šesti porážek ale bude hlavním cílem Rytířů záchrana.

"Jsme ve složitější situaci, než jsme byli před dvěma týdny, ale v tom je život zajímavý. Musíš to brát jako výzvu. Jsou to složité věci, ale zase kdyby to bylo jednoduché, tak to může dělat každý," řekl Jágr novinářům v Jablonci nad Nisou, kde se dnes zúčastnil ražby vlastní mince, která je součástí kolekce "Legendy československého hokeje".

Zoufalé chvíle i uznání respektu. Číňané v Česku dohráli, na olympiádě budou stěží Zoufalé chvíle i uznání respektu. Číňané v Česku dohráli, na olympiádě budou stěží Čtěte zde

"Když to dobře dopadne, tak zážitky, které na to navazují, budou sladší. Může se ale stát i to, co si nikdo nepřeje. Takový je ale život," uvedl legendární útočník, který příští týden oslaví 48. narozeniny.

Kladno se po pěti letech vrátilo mezi elitu a před sezonou si stanovilo jednoznačný cíl - nesestoupit. Rytíři po slabším začátku začali bodovat a drželi se mimo ohrožené pozice. Před únorovou reprezentační přestávkou se jim ale přestalo dařit a prohráli šestkrát za sebou.

"Kdyby nám někdo řekl před sezonou, že osm devět kol před koncem budeme mít náskok před sestupujícím šest bodů, asi by to všichni vzali. I vy novináři, protože nás všichni pasovali na stoprocentní sestup. Určitě je tam hodně negativního v posledních dvou týdnech, kdy jsme prohráli šest zápasů ze šesti, na druhou stranu je z čeho brát," řekl Jágr.

Mistr světa, olympijský vítěz i vítěz Stanleyova poháru věří, že tým nyní kvalitně potrénuje a závěr zvládne. "Je potřeba to brát jako výzvu. Je to pro všechny zkouška, a když jí projdeš, tak tě to posílí a udělá z každého hokejisty lepšího a silnějšího. Bude to zajímavé pro diváky, bude to taková baráž," uvedl Jágr k závěru sezony.

Nejproduktivnější Evropan v historii NHL si uvědomuje, že série špatných výsledků Kladna nepřišla v ideální chvíli. Na druhou stranu to podle něho mohlo být i horší. "Pro nás je to první delší krize v sezoně. Týmy, které jsou pod námi, si jí prošly. Asi na nás nepadla v pravou chvíli, ale kdyby padla dříve, asi jsme ještě ve složitější situaci než teď. Pozitivní je věc, že máme vše ve svých rukách a nemusíme čekat na ostatní výsledky," dodal Jágr.

reklama