Junior Kreider a veterán Richards v poslední třetině potopili Caps

O první gól zápasu se postaral až ve 33. minutě útočník Rangers Artem Anisimov. Obtočil se kolem branky a protlačil puk do sítě.
První třetina totiž přinesla především množství střetů. Nevyhnul se mu ani hvězdný Alexander Ovečkin, na snímku s Ryanem McDonaghem.
Na dalším si to rozdali Ryan Callahan a Karl Alzner.
Klíčovým pro úspěch v zápase se však ukázalo být ovládnutí brankoviště.
28. 4. 2012 23:45

První zápas druhého kola Stanley Cupu proti sobě svedlo dva rivaly z východního pobřeží, Washington Capitals a New York Rangers. Utkání dlouho čekalo na branku, kterou první vsítili Jezdci, hráči z hlavního města USA však tři sekundy před koncem druhé třetiny vyrovnali. Třetí část hry však patřila domácím, kteří juniorem Chrisem Kreiderem a zkušeným Mikem Richardsem strhli výhru na svoji stranu. Díky vítězství se Rangers ujali vedení v sérii 1:0.