reklama

Junioři jdou do boje. Oplatí Američanům loňský debakl?

Na loňském juniorském MS podlehli Češi Američanům 0:7. Na loňském juniorském MS podlehli Češi Američanům 0:7. autor: Reuters
Obhájci zlatých medailí z USA budou ve čtvrtek prvními soupeři českých hokejistů do 20 let v základní skupině A na mistrovství světa ve švédském Malmö.

Praha - Obhájci zlatých medailí z USA budou ve čtvrtek prvními soupeři českých hokejistů do 20 let v základní skupině A na mistrovství světa ve švédském Malmö.

Svěřenci trenéra Miroslava Přerosta tak mohou na úvod šampionátu jen překvapit, vysokým favoritem budou zámořští hráči. Oba týmy se utkaly ve čtvrtfinále na předešlém turnaji a Češi prohráli vysoko 0:7.

"To, že hrajeme na úvod s Američany a poté hned s Kanadou, pro nás může být i výhoda. Oni si budou zvykat na velké hřiště, což pro ně bude těžké. V minulosti jim to na začátcích turnajů vždy dělalo problémy," uvedl kapitán týmu Petr Šidlík před odletem do dějiště turnaje.

Češi stihli i přípravné zápasy

Národní tým se do Malmö přesunul minulý týden ve čtvrtek a na severu Evropy sehrál i dva přípravné zápasy. Nejprve prohrál 2:3 se Švýcarskem a pak deklasoval Norsko 8:1. "Z výsledků neděláme žádné závěry, turnaj pro nás začíná až ve čtvrtek," řekl Přerost ČTK.

Na oba týmy mohou Češi narazit až ve druhé části turnaje, neboť hrají ve skupině B. "Švýcaři potvrdili, že tady mají dobrý tým. Je to hodně těžký soupeř. Norové jsou výkonnostně slabší, chtěli jsme si proti nim vyzkoušet určité herní situace, což se podařilo," doplnil Přerost, který vede juniorskou reprezentaci na MS počtvrté za sebou.

Na soupisce zůstalo místo

Přerost společně s asistenty Jiřím Juříkem a Pavlem Trnkou se již rozhodli, že do zápasu proti USA nastoupí s šesti obránci a dvanácti útočníky. Hned na začátek JMS tak nenaplní soupisku. "Chceme být připraveni reagovat na případné zranění," vysvětlil Přerost.

Oproti původní nominaci za týmem do Malmö přiletěl útočník Patrik Zdráhal, Jiří Fronk má totiž zdravotní problémy. Mimo soupisku zatím ještě zůstali obránce Ronald Knot a forvard Patrik Machač. O tom, zda bude proti Američanům chytat Daniel Dolejš, nebo Marek Langhamer, se trenéři rozhodují až na poslední chvíli.

reklama