Junioři prohráli s Finskem. Ve čtvrtfinále jdou na Rusy

Jaroslav  Šindelář Aleš Vávra Jaroslav Šindelář, Aleš Vávra
1. 1. 2012 10:00
Česko - Finsko 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Edmonton - Čeští hokejisté do 20 let prohráli na mistrovství světa v závěrečném zápase skupiny B s Finskem 0:4 a přišli o možnost potkat ve čtvrtfinále relativně přijatelnějšího soupeře.

Český výběr bude o semifinále bojovat s Ruskem, a to v úterý od 3 hodin. Rozhodl o tom zápas skupiny A, ve kterém sborná podlehla Švédsku 3:4 v prodloužení.

Čeští mladíci vyřadili Američany z bojů o medaile
Český hrdina Mrázek: Byl to můj nejlepší zápas v životě

Češi nedokázali navázat na páteční výhru 5:2 nad Spojenými státy a od úvodu tahali proti Finům za kratší konec.

Finové se už v 17. minutě ujali vedení 2:0, které v další fázi zápasu ještě pojistili. Dva body si za gól a asistenci připsal Pulkkinen, dvě asistence zaznamenal Mikael Granlund.

Rusové měli nadosah vítězství v základní skupině a tím i přímý postup do semifinále. Nad Švédskem vedli už 3:0, ve třetí třetině ovšem náskok ztratili a nakonec podlehli v prodloužení.

Společně s Kanadou tak ušetří síly na semifinále právě reprezentace Tre Kronors.

Výsledek:

Skupina B (Edmonton)

Branky a nahrávky: 12. Ruuttu (Mikael Granlund, Pulkkinen), 17. Aaltonen (Barkov), 35. Donskoi (Armia, Salomäki), 44. Pulkkinen (Markus Granlund, Mikael Granlund). Rozhodčí: Klein (Kan.), Reiber - Fluri (oba Švýc.), Murchison (Kan.). Vyloučení: 8:1. Využití: 0:1. Diváci: 14.429.
Sestava Česka: Mrázek - Říha, Krejčí, Mozík, Jank, Zámorský, Hrbas - Sekáč, Holík, Jaškin - Uher, Filippi, Nosek - Přibyl, Straka, T. Hertl - Hyka, Sedlák, Faksa. Trenéři: Miroslav Přerost, Jiří Juřík a Jiří Fischer.

Kanada - USA 3:2
(3:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Stone (Huberdeau, Hamilton), 11. Schwartz (Stone, Strome), 16. Connolly. Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Persson - Käck (oba Švéd.), Novák (SR). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 16.647.

Skupina A (Calgary):

Slovensko - Švýcarsko 6:4 (1:2, 1:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 9. Chovan (Jurčo, Daloga), 33. Chovan, 46. Matoušek (Hinďoš, Bene), 47. Marinčin (Daňo, Jurčo), 49. Chovan (Jurčo, Mráz), 50. Gernát (Jurčo, Tvrdoň) - 7. Vermin (Richard, Bertschy), 8. Andrighetto (Bertaggia), 29. Vermin (Richard), 41. Richard. Rozhodčí: Sterns (USA), Zalaski (Kan.) - Gebauer (ČR), Sormunen (Fin.). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 13.029.

Rusko - Švédsko 3:4 v prodl. (3:0, 0:0, 0:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Zemčenko (Jakupov), 3. Kosov (Barbašev, Apalkov), 14. Tělegin - 44. Klefbom (Larsson), 53. Rakell (Nemeth, Larsson), 60. Friberg (Brodin, Nordström), 63. Nordström (Nemeth, Friberg). Rozhodčí: Laaksonen (Fin.), Šindler (ČR) - Carlson (Kan.), Woodworth (USA). Vyloučení: 8:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 16.643.

1. Švédsko 4 2 2 0 0 26:11 10
2. Rusko 4 3 0 1 0 23:5 10
3. Slovensko 4 2 0 0 2 11:17 6
4. Švýcarsko 4 1 0 1 2 12:16 4
5. Lotyšsko 4 0 0 0 4 8:31 0