5. 1. 2012 6:45
Montreal - Winnipeg 7:3, New Jersey - Boston 1:6
David Krejčí přispěl k výhře Bostonu gólem a asistencí
David Krejčí přispěl k výhře Bostonu gólem a asistencí | Foto: Reuters

Montreal/Newark - Tomáš Kaberle a David Krejčí se vstřelenými góly podíleli na kanonádě svých týmů ve středečních zápasech NHL.

Kaberle, který vstřelil svůj první gól v sezoně, pomohl k výhře Montrealu 7:3 nad Winnipegem, Krejčí zase k vítězství Bostonu 6:1 na ledě New Jersey.

Hrdinou zápasu v Montrealu se však stal dánský útočník Lars Eller, který vstřelil čtyři branky a ještě asistoval u té Kaberleho. Jednu asistenci si připsal i český útočník Canadiens Tomáš Plekanec.

Naopak příliš dobrou památku na zápas nebude mít brankář Winnipegu Ondřej Pavelec, který obdržel šest gólů a po sérii tří gólů během 50 sekund, během nichž Montreal zvýšil v úvodu třetí třetiny na 6:2, přepustil své místo náhradníkovi Masonovi.

VIDEO Vokoun táhne Washington, Hudler hvězdou utkání

Přestože New Jersey na svém ledě vedlo už od 5. minuty, Boston ještě v první třetině skóre otočil, když na druhý gól Nathanu Hortonovi přihrál Krejčí, který ve 45. minutě zvyšoval na 5:1.

Krejčí, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, tak bodoval v šestém utkání za sebou. Během úspěšné série posbíral dohromady osm bodů za tři góly a pět přihrávek.

Boston díky tomu stáhnul ztrátu na vedoucí tým Východní konference NY Rangers na jeden bod, navíc má ještě jeden zápas k dobru.

Na první místo v Západní konferenci, ale i v celé soutěži se dostali loňstí vítězové Prezidentovy trofeje pro nejlepší tým základní části z Vancouveru, kteří porazili na svém ledě Minnesotu 3:0.

Na třetí místo Západní konference se posunulo San Jose, které otočilo derby na ledě Anaheimu a vyhrálo 3:1.

Anaheim - San Jose 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky: 3. Perry - 37. Winchester, 37. Ferriero, 53. Pavelski. Střely na branku: 27:36. Diváci: 14.596.

Montreal - Winnipeg 7:3 (2:1, 1:1, 4:1)

Branky: 15., 43., 44. a 52. z trestného střílení Eller, 14. Gorges, 26. Kaberle, 44. Cammalleri (Plekanec) - 4. Stapleton, 38. Wheeler, 54. Ladd. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 47 minut, z 24 střel inkasoval 6 gólů a úspěšnost zásahů měl 75 procent. Střely na braku: 31:27.

New Jersey - Boston 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)

Branky: 5. Clarkson - 25. a 43. Bergeron, 9. Campbell, 14. Horton (Krejčí), 45. Krejčí, 55. S. Thornton. Střely na branku: 31:27. Diváci: 15.832.

Vancouver - Minnesota 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky: 7. D. Sedin, 11. Burrows, 60. Malhotra. Střely na branku: 35:28. Diváci: 18.890.