reklama

Kaberle se opřel do Slavie: Hraje zase ten buze*antský hokej

Trvdá obrana Slavie už zase slaví úspěch. Jeden vstřelený gól stačil k výhře proti Kladnu. Trvdá obrana Slavie už zase slaví úspěch. Jeden vstřelený gól stačil k výhře proti Kladnu. autor: CPA
Tomáš Kaberle výstižně hodnotil hru soupeře. Slavia totiž v neděli jen bránila a Kladno porazila 1:0.

Praha - Chvílemi Slavii přehrávali, dlouho drželi naděje na body a hlavně ukázali, že se v posledních kolech herně hodně zvedli. Kladno v neděli na Slavii rozhodně nepředvedlo špatný výkon, ale stejně prohrálo jedním gólem nové domácí posily Jana Koláře.

Slavia se totiž po špatných výsledcích vrátila ke hře, která jí na začátku sezony přinášela úspěchy: Tvrdá defenzíva a skvělý gólman Furch sice diváky nudí, jenže body takhle Slavia sbírá.

Fotbalová výhra 1:0 v utkání, kdy šlo o zdraví i hlavnímu rozhodčímu (více čtěte ZDE) jí katapultovala na třetí místo.

"Buzerantský hokej. Ale tak se někdy vyhrává"

"Hráli důsledně dozadu, pak už to jenom lepili. S prominutím, hráli zase ten svůj buze*antský hokej. Ale na to se prostě někdy vyhrává," říkal bez servítek po utkání novinářům velezkušený obránce Tomáš Kaberle, který se v létě do Kladna vrátil z NHL.

"Vrátili se prostě k tomu, co jim vycházelo. Takhle to teď budou hrát i dál."

Kdyby přitom Kladno Slavii porazilo, bodově by jí dostihlo. Nenápadný tým se totiž společně s výkony Tomáše Kaberleho v posledních kolech zvedl, vyhrál tři zápasy v řadě a blízko byl bodům i ze Slavie. Nebýt znovu výtečného gólmana Furcha.

"Chytal fakt výborně. Ale taky si za to můžeme sami. Dávali jsme mu to pořád po ledě, místo toho, abychom to cpali nahoru," přemýšlel Kaberle.

"My ale sklopenou hlavu mít nemusíme. Dostali jsme jen jeden gól, poslední zápasy hrajeme lépe. V pátek musíme doma porazit Zlín," burcuje bek.

Kolář: 1:0 je to nejsilnější vítězství

Slavia v posledních dnech na defenzívě v tréninku tvrdě dřela. Tři body jí nakonec vystřelil Jan Kolář. Útočník, který do Prahy přišel na krátkou výpomoc, rozhodl v premiérovem utkání hezkou tečí střílené přihrávky.

"Je to určitě příjemné, že mi to tam takhle spadlo. Ale dneska je cennější nula na naší straně," prohlásil po zápase Kolář.

"Byl to velmi těžký zápas a 1:0 je to nejsilnější vítězství. Tohle je pro nás hodně důležité, protože jsme na defenzivě tři dny pracovali. Chtěli jsme hrát dozadu dobře a bylo vidět, že tomu dnes dal každý maximum."

reklama