Kaberle trefil výhru Toronta. Lang hvězdou zápasu

16. 1. 2009 7:13
Carolina - Toronto 4:6
Tomáš Kaberle s Pavlem Kubinou
Tomáš Kaberle s Pavlem Kubinou | Foto: Reuters

New York - Čeští hokejisté se ve čtvrtečním utkání NHL výraznou měrou zasloužili o výhru Toronta 6:4 na ledě Caroliny.

Vítězný gól Maple Leafs, které v utkání promarnilo čtyřbrankový náskok, vstřelil v 55. minutě obránce Tomáš Kaberle, jenž si v zápase připsal i jednu asistenci.

Poprvé v letošním ročníku bodující útočník Jiří Tlustý zaznamenal tři asistence a jednou přihrávkou se na úspěchu Toronta podílel i Pavel Kubina.

"Nesložili jsme se a nesklopili hlavy dolů. Když vyrovnali na 4:4, neznamenalo to, že prohrajeme. Na střídačce jsme si zachovali správný přístup. Je to pro nás cenná lekce," uvedl Tomáš Kaberle, který v přesilové hře po Kubinově přihrávce strhl vedení opět na stranu Toronta a stal se druhou hvězdou zápasu.

Výsledek pak gólem do prázdné branky pečetil Jason Blake, který vstřelil hattrick a navrch přidal dvě asistence. Všechny tři branky mu připravil Tlustý, který v předchozích jedenácti zápasech své druhé sezony v NHL nebodoval.

První zápas proti nedávným svěřencům nevyšel trenérovi Caroliny Paulu Mauriceovi, jenž v předchozích dvou ročnících působil na lavičce Toronta. V utkání nedošlo na tradiční konfrontaci bratrů Kaberleových, neboť starší František z Caroliny je zraněný.

Lang vede produktivitu Montrealu

Dařilo se i Robertu Langovi, který dvěma asistencemi podpořil výhru Montrealu 3:2 nad Nashvillem a stal se také druhou hvězdou.

Český útočník v posledních šesti zápasech rozšířil své bodové konto o pět branek a čtyři asistence a je v čele týmové produktivity.

Hokejisté Montrealu se v poslední době mohou spolehnout na domácí prostředí, kde od porážky s Washingtonem vybojovali 11 z 12 možných bodů. "Pokaždé je důležité, abyste se po porážce dokázali odrazit a získali dva body," uvedl Lang.

K vítězné trefě Montrealu pomohl nechtěně i útočník Predators Radek Bonk, od jehož brusle se puk odrazil do branky.

Do čela soutěže se propracovali hokejisté Bostonu po vítězství 2:1 na ledě New Yorku Islanders, nejslabšího celku NHL. K úspěchu Bruins přispěl jednou asistencí i Vladimír Sobotka, jenž byl před dvěma dny povolán z farmy.

Hlavní podíl na výhře Bostonu však měl brankář Tim Thomas, který zaznamenal 40 úspěšných zákroků. Kapituloval až v poslední minutě po nešťastném odrazu puku od brusle Davida Krejčího.

San Jose přišlo o domácí neporazitelnost

Boston v tabulce o bod přeskočil San Jose, které podlehlo Calgary 2:3 a přišlo o jedenáctiměsíční domácí neporazitelnost v základní hrací době. Naposledy Sharks ve své aréně prohráli 14. února s Edmontonem.

Od té doby bodovali v 31 domácích utkáních v řadě, což byla druhá nejdelší série v historii NHL.

V závěsu za Bostonem a San Jose jsou hokejisté Detroitu, kteří na ledě Los Angeles zvítězili jednoznačně 4:0 i díky dvěma přihrávkám Jiřího Hudlera. Hráči Red Wings dali všechny čtyři góly do 34. minuty a brankář Ty Conklin zaznamenal pátou nulu v letošním ročníku.

Coloradskému útočníkovi Milanu Hejdukovi schází po zápase v St. Louis jediná trefa k dosažení jubilejní 300. branky v NHL. Rodák z Ústí nad Labem ve 49. minutě snížil na 2:3, ale Colorado v závěru utkání dvakrát inkasovalo a prohrálo 2:5.

K povedenému obratu Buffala na ledě Dallasu přispěli jednou asistencí i Aleš Kotalík a Jaroslav Špaček. Hokejisté Stars v úvodu druhé části vedli 3:0 a v průběhu třetí třetiny ještě 4:2, ale hosté se nevzdali a vynutili si prodloužení. Penaltový rozstřel, ve kterém se neprosadil mimo jiné Kotalík, rozhodl v šesté sérii Jason Pominville.

NY Islanders - Boston 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
60. Guerin - 24. Savard, 47. St. Pierre (Sobotka). Střely na branku: 41:27. Diváci: 15.548.

Carolina - Toronto 4:6 (0:1, 1:3, 3:2)
39. Cullen, 42. T. Ruutu, 45. E. Staal, 49. Walker - 22., 36. a 60. J. Blake (na všechny Tlustý, na první T. Kaberle), 13. I. White, 31. Hagman, 55. T. Kaberle (Kubina). Střely na branku: 32:24. Diváci: 18.037

Montreal - Nashville 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
20. Latendresse, 29. A. Kosticyn (Lang), 42. Markov (Lang) - 27. Dumont, 47. Fiddler. Střely na branku: 20:25. Diváci: 21.273

Tampa Bay - Philadelphia 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
35. St. Louis, 36. Meszároš, 37. Craig, 53. Lecavalier - 26. Lupul. Střely na branku: 44:32. Diváci: 15.604.

Minnesota - Edmonton 5:1 (2:1, 0:0, 3:0)</p>
7. Kolanos, 19. Clutterbuck, 49. Bouchard, 56. Burns, 60. Belanger - 12. Reddox. Střely na branku: 24:21. Diváci: 18.568.

St. Louis - Colorado 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)
5. Berglund, 30. Janssen, 41. Boyes, 55. Oshie, 58. Backes - 43. McLeod, 49. Hejduk. Střely na branku: 26:26. Diváci: 17.545.

Dallas - Buffalo 4:5 po sam. nájezdech (2:0, 1:1, 1:3 - 0:0)
11. Niskanen, 15. Ott, 23. Daley, 44. B. Richards - 34. a 50. Gaustad (na druhou Kotalík), 44. Hecht, 51. MacArthur, rozhodující nájezd Pominville. Střely na branku: 25:35. Diváci: 17.339.

Vancouver - Phoenix 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
52. D. Sedin - 2. a 14. Lindström, 23. Yandle (Hanzal), 29. Mueller. Střely na branku: 32:32. Diváci: 18.630.

San Jose - Calgary 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
1. Clowe, 27. J. Thornton - 23. Conroy, 30. Langkow, 57. Phaneuf. Střely na branku: 35:31. Diváci: 17.496.

Los Angeles - Detroit 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
8. Maltby, 17. Franzén (Hudler), 30. Samuelsson (Hudler), 34. Draper. Střely na branku: 23:31. Diváci: 18.118.