Kaberle zachránil nulu. Koupím mu pivo, říká brankář

zh
26. 2. 2008 7:40
Ottawa - Toronto 0:5
Cory Stillman z Ottawy se snaží obejít torontského brankáře Toskalu. Tomáš Kaberle (v bílém, s áčkem na prsou) je ve střehu. | Foto: Reuters

Ottawa - Ottawští fanoušci se těšili na pondělní prestižní klání s dalším kanadským velkoměstem - Torontem.

Pohled na tabulku navíc dával domácím velké šance. Toronto se topilo ve spodní části Východní divize, Ottawa byla druhá s jednobodovou ztrátou na samotný vrchol, který momentálně okupuje New Jersey.

Dále čtěte:

Předpoklady začaly brát za své v 9. minutě, kdy Tomáš Kaberle nahrál torontskému kapitánovi Matsu Sandinovi na úvodní gól.

To ještě Senátoři nic zlého netušili. Hotová pohroma přišla během jedenácti minut druhé třetiny, kdy Javorové listy nasázely soupeři čtyři branky.

Tu třetí střelil ve 29. minutě Pavel Kubina.

Do šaten se šlo za stavu 0:5

Skóre se již nezměnilo i díky brilantnímu zákroku Tomáše Kaberleho, jenž při střele Mika Fishera zastoupil v bráně finského gólmana Vesu Toskalu. Do konce zápasu zbývala pouhá minuta.

"Myslím, že mu koupím pivo," nechal se podle agentury AP slyšet po zápase Toskala, jenž se díky výpomoci českého obránce mohl radovat z 11. nuly v kariéře.

Špaček hvězdou utkání

Zámořská soutěž, která nyní žije spíše úterním koncem přestupového termínu, měla v pondělí na programu již jen jeden zápas.

Buffalo hostilo doma Philadelphii, jež se v ten samý den stala novým působištěm českého útočníka Tampy Bay Václava Prospala.

Většinu gólů viděli fanoušci již v první třetin, kterou domácí vyhráli 3:2. Na první a třetí branku Buffala nahrával Jaroslav Špaček, třetí hvězda duelu..

Sabres udržely své vedení až do 53. minuty. Pak Umberger vyrovnal na 3:3 a prodlužovalo se. Rozhodly nakonec až samostatné nájezdy.

Domácí šli ve druhé sérii do vedení díky Aleši Kotalíkovi. Pak se však dvakrát trefili Letci a radovali se z těsného vítězství 4:3.

První třetinu nedohrál v úterý sedmatřicetiletý bek  nová posila Philadelphie z nejhoršího celku ligy - Los Angeles.

Ottawa - Toronto 0:5 (0:1, 0:4, 0:0)
Branky: 27. a 33. Tucker, 9. Sundin (Tomáš Kaberle), 29. Kubina, 38. Moore

Buffalo - Philadelphia 3:4 SN (3:2, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 7. Roy (Špaček), 7. MacArthur, 15. Pominville (Špaček) - 15. Carter, 17. Hartnell, 53. Umberger, rozhodující nájezd Briere