reklama

Kádr vicemistra z Třince je kompletní. Klepiš zůstává

Jakub Klepiš při prvním tréninku na novou sezonu. Jakub Klepiš při prvním tréninku na novou sezonu. autor: Lukáš Filipec
Hokejový Třinec dnes poprvé trénoval před novináři. Reprezentační útočník Jakub Klepiš s Oceláři zítra podepíše víceletý kontrakt.

Třinec - Oceláři z Třince si dnes poprvé v nové sezoně zatrénovali před novináři a objektivy fotografů. Na ledě se proháněl i Jakub Klepiš, který zítra s klubem podepíše tříletý kontrakt. Ze soupisky prvního týmu chyběli pouze zranění útočníci Vladimír Svačina s Lukášem Žejdlem a mladý bek Lukáš Doudera, který je na reprezentačním srazu hráčů do 18 let.

Třinci se podařilo udržet pospolu téměř kompletní kádr, který loni ovládl zakladní část a sahal i po Masarykově poháru, který mu v sedmém zápase finálové série uzmul Litvínov. Odešli jen obránci Roth s Trončínským a slovenský útočník Štefan Ružička. Naopak jedinou letní posilou je nyní zraněný ex-vítkovický Svačina.

"Vypadá to špatně. Vláďa minulý týden při jednom z prvních tréninků na ledě sám nezaviněně upadl a narazil do mantinelu. Výsledkem toho byl zlomený loket a odhadem 6 až 8 týdnů pauzy," smutnil kouč Ocelářů a nový asistent reprezentačního trenéra Vladimíra Vůjtka Jiří Kalous.

Žádné další posily už nebudou

"Kádr je uzavřený. Pokud se nestane něco neočekávaného, nepřijde nějaké vážné zranění nebo podobně, složení mužstva je finální," potvrdil Kalous. Setrváním Jakuba Klepiše tak pravděpodobně letní třinecký transfery končí.

Jednatřicetiletý forvard zítra podepíše se slezským klubem tříletou smlouvu, která pravděpodobně znamená jeho definitivní návrat do Česka. Po konci sezony však jeho další angažmá v Třinci příliš reálné nebylo. "V jednu chvíli to opravdu vypadalo, že zde pokračovat nebudu, pak ale převážila misku vah rodina. Kdybych šel například do Ruska, s rodinným životem by to moc skloubit nešlo, což jsem nechtěl," zdůvodnil své rozhodnutí Klepiš.

Složení třineckých formací:

Brankáři: Hrubec, Hamerlík, Svoboda

Obranné dvojice: Hrabal-Klesla, Galvas-Linhart, M. Doudera-Nosek, Foltýn-Adámek

Útočné formace: Matuš-Plíhal-Irgl, Adamský-Polanský-Dravecký, Hrňa-Kreps-Orsava, Rákos-Marek Růžička-Klepiš, Rufer-Cienciala-Jašek, Chmielewski-Christov-M. Kovařčík

reklama