Kanada si snadno poradila s Běloruskem a jde na první místo

10. 5. 2013 23:30
Hokejisté Kanady se radují z výhry 4:1 nad Běloruskem a z postupu na první místo tabulky stockholmské skupiny. | Foto: Reuters

Stockholm - Hokejisté Kanady se po vítězství 4:1 nad Běloruskem dostali na mistrovství světa do čela stockholmské skupiny.

Kanaďané, kteří si připsali čtvrtou výhru na turnaji, si vytvořili dvoubodový náskok na druhé Švýcarsko, to však má k dobru sobotní zápas s Dánskem.

Třemi body za gól a dvě asistence se na výhře Kanady nejvíce podílel Claude Giroux.

Příští zápas odehrají Kanaďané v neděli od 16:15 proti českým hokejistům.

Kanaďané třikrát udeřili z přesilovky

Bělorusy, kteří měli tři dny volno a hráli teprve čtvrtý zápas na turnaji, sice po střele Jordana Staala nejprve zachránila horní tyč, ve 12. minutě se už Kanaďané radovali, když poslal puk do prázdné brány O'Reilly.

V 17. minutě zvýšil jejich vedení Ladd, kterého mezi kruhy ideálně našel Giroux.

Ve druhé třetině sice nejprve trefil Kitarov tyč, Kanaďané však vzápětí využili přesilovku, když se trefil Stamkos.

V úvodu poslední části pak využil další přesilovku Giroux, Bělorusové si však čestný úspěch připsali v 56. minutě, když po Jefimenkově pokusu pokazil brankáři Dubnykovi čisté konto nešťastnou tečí obránce Campbell.

Dubnyk: Udělali jsme minimum chyb

"Dneska jsme udělali minimum chyb a hráli jsme celých šedesát minut. Když v budeme pokračovat, budeme na správné cestě," řekl kanadský brankář Devan Dubnyk.

Střelec první branky Kanady Ryan O'Reilly si pochvaloval, že jeho tým do zápasu dobře vstoupil.

"Je skvělé dát první gól. V prvních dvou zápasech jsme se rozjížděli pomalu, ale pak už jsme v úvodu soupeře zatlačili a dali jsme rychlý gól," byl rád O'Reilly, že už se Javorovým listům podařilo dobře vstoupit i do duelů s Norskem a Švédskem.

Bělorusko - Kanada 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 56. Jefimenko (Demkov) - 12. O'Reilly (Skinner, J. Staal), 17. Ladd (Giroux, Schultz), 26. Stamkos (Giroux, Schultz), 43. Giroux (Stamkos, Ladd). Rozhodčí: Jeřábek (ČR), Kaval (USA) - DeHaen (Fr.), Schrader (Něm.). Vyloučení: 7:4. Využití: 0:3. Diváci: 4927.
Bělorusko: Milčakov - Černook, Kaznaděj, Graborenko, Filičkin, Goroško, Šinkevič, Maslenikov - Kulakov, Kitarov, Meleško - Ugarov, Kovyršin, Kolcov - Stefanovič, Stas, Jefimenko - Andrjuščenko, Demkov, Solomonov - Kislyj. Trenér: Andrej Skabelka.
Kanada: Dubnyk - Robidas, Dillon, Schenn, Campbell, Harrison, Schultz, Brodie - Ladd, Giroux, Stamkos - Read, E. Staal, Simmonds - Hall, Duchene, Eberle - Skinner, J. Staal, O'Reilly. Trenér: Lindy Ruff.

1. Kanada 5 4 0 1 0 19:6 13
2. Švýcarsko 4 3 1 0 0 18:7 11
3. Švédsko 5 3 0 0 2 11:9 9
4. Česko 5 2 1 0 2 11:10 8
5. Norsko 4 2 0 0 2 8:15 6
6. Dánsko 4 0 1 1 2 7:10 3