Kanada vyhrála na úvod Karjaly v Bielu nad Švýcarskem 3:2

8. 11. 2017 23:01
Kanadským hokejistům vyšla obnovená premiéra na Karjala Cupu, v Bielu porazili Švýcarsko 3:2. Švýcaři se po přesunu do Helsinek v pátek od 14:00 utkají s českou reprezentací. Kanadu čeká ve stejný den Švédsko.
Radost hokejistů Kanady.
Radost hokejistů Kanady. | Foto: ČTK

Biel - Hokejisté Kanady vyhráli při vstupu do turnaje Karjala v Bielu nad domácím Švýcarskem 3:2. Ve druhém dějství odpověděli svěřenci trenéra Willie Desjardinse na vedoucí branku Michaela Fory trefami Gilberta Brulého, Erica O'Della a Matta Ellisona. Domácí pak už jen v power play 118 sekund před koncem díky Romainu Loeffelovi zkorigovali výsledek.

Švýcaři se po přesunu do Helsinek v pátek od 14:00 utkají s českou reprezentací. Kanadu čeká ve stejný den Švédsko.

První velkou šanci utkání měl domácí Loeffel, ale nezamířil přesně. Bezbrankový stav v první třetině neprolomil ani Kanaďan Wolski, který nepřekonal Hillera ani nadvakrát, a v další šanci hostů neuspěl Almond.

O první branku utkání se postaral ve 26. minutě přesnou ránou od modré čáry Fora. Za necelé tři minuty bylo vyrovnáno, když se z dorážky prosadil Brulé.

Vrátit domácím vedení mohl Corvi, na druhé straně neuspěl znovu Wolski. Ve 36. minutě otočil stav úspěšnou tečí O'Dell a za 64 vteřin zvýšil z dorážky Ellison.

Kanada si bezpečný náskok hlídala až do 59. minuty, kdy se při power play prosadil Loeffel. Posledních 69 vteřin ale po Praplanově vyloučení dohrávali domácí v oslabení.

Hokejový turnaj Karjala v Bielu:

Švýcarsko - Kanada 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Fora, 59. Loeffel (Du Bois, Ambühl) - 29. G. Brulé (Després, Ch. Genoway), 36. O'Dell (Stollery, Whitecloud), 37. Ellison (G. Kinrade). Rozhodčí: Vinnerborg (Švéd), Stricker - Fluri, Kaderli (všichni Švýc.). Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 5476.

Švýcarsko: Hiller - Diaz, Furrer, Du Bois, Kreis, Genazzi, Loeffel, Fora - Hofmann, Corvi, Ambühl - Hollenstein, Cunti, Praplan - Suri, Almond, Martschini - Ryser, Walser, Sciaroni. Trenér: Patrick Fischer.

Kanada: Scrivens - Stollery, Ch. Lee, Ch. Genoway, Després, G. Kinrade, Blacker, Whitecloud - Wolski, Vey, G. Brulé - Klinkhammer, Ellison, Kozun - Spalling, Howden, Purcell - Ch. Thomas, O'Dell, R. Bourque. Trenér: Willie Desjardins.