reklama

Kanadské hokejisty povede na OH Desjardins, jenž do letošního dubna trénoval Vancouver

Kanadskou reprezentaci bez hvězd NHL povede trenér Willie Desjardins. Kanadskou reprezentaci bez hvězd NHL povede trenér Willie Desjardins. autor: Reuters
Willie Desjardins bude hlavním trenérem kanadské reprezentace na olympijských hrách v Pchjongčchangu. Asistovat mu budou Dave King, Scott Walker a Craig Woodcroft.

Ottawa - Kanadské hokejisty povede na olympijských hrách v Pchjongčchangu trenér Willie Desjardins, generálním manažerem byl jmenován bývalý brankář Sean Burke. Šedesátiletý Desjardins v uplynulých třech sezonách až do dubnového vyhazovu vedl v NHL Vancouver, jinak působil v nižších soutěžích WHL a AHL. Jeho asistenty u týmu, který poprvé od roku 1998 nebudou tvořit hráči NHL, budou Dave King, Scott Walker a Craig Woodcroft.

Chlapík: Mám šanci zahrát si NHL. Když na to při tréninku pomyslím, jedu jako ďábel Chlapík: Mám šanci zahrát si NHL. Když na to při tréninku pomyslím, jedu jako ďábel Čtěte zde

Dvojnásobný mistr světa a stříbrný olympijský medailista z roku 1992 Burke, který chytal 18 sezon v NHL, už na letošním "stříbrném" mistrovství světa působil jako asistent generálního manažera. Nyní bude mít sám k ruce další gólmanskou legendu Martina Brodeura. Dvojnásobný olympijský šampion ukončil kariéru teprve předloni.

Kanaďané budou na hrách v Koreji obhajovat zlaté medaile z Vancouveru 2010 a Soči 2014, na nichž hvězdy NHL dovedl k prvenství trenér Mike Babcock. O završení hattricku se příští rok bude pokoušet výběr hráčů z nižších zámořských soutěží, univerzit a z Evropy.

reklama