reklama

Kanadu posílí na MS trojice Dubnyk, Eberle, Hall z Edmontonu

Taylor Hall (veprostřed) se zúčastní seniorského MS poprvé. Taylor Hall (veprostřed) se zúčastní seniorského MS poprvé. autor: Reuters
Útočníci Taylor Hall, Jordan Eberle a brankář Devan Dubnyk z Edmontonu budou reprezentovat Kanadu na hokejovém mistrovství světa ve Stockholmu.

Edmonton - Útočníci Taylor Hall, Jordan Eberle a brankář Devan Dubnyk z Edmontonu budou reprezentovat Kanadu na hokejovém mistrovství světa ve Stockholmu.

Dvaadvacetiletý Eberle i o čtyři roky starší Dubnyk se chystají už na čtvrtý světový šampionát. Jednadvacetiletý Hall bude hrát na mistrovství světa poprvé.

Hall je nejproduktivnějším hráčem Oilers v této sezoně. Jednička draftu z roku 2010 si připsala ve 42 zápasech 45 bodů za 15 branek a 30 asistencí.

Eberle zaznamenal 32 bodů za 13 tref a 19 přihrávek. Dubnyk má v 36 duelech průměr 2,57 obdržených branek na zápas a úspěšnost zákroků 92,1 procenta.

Nugenta-Hopkinse vyřadilo rameno

Na loňskou účast na mistrovství světa ve Švédsku a Finsku naopak v dresu Kanady nenaváže další hráč Edmontonu Ryan Nugent-Hopkins.

Jednička draftu z roku 2011 se v úterý podrobila operaci ramena a sezona pro něj skončila.

reklama