reklama

Kapitán Chára neunesl konec Bostonu. Pojedou Krejčí s Pastrňákem na MS?

Takhle David Pastrňák otevřel skóre proti Ottawě, Boston však zakončil zápas katastrofálně. YouTube.com
Boston v NHL prohrál s Ottawou 1:6 a podruhé v řadě nepostoupil do play off. Kapitán Zdeno Chára těžko hledal slova, stejně jako zbytek týmu. Ze zmaru Bruins však může těžit reprezentační kouč Vladimír Vůjtek. Pojedou Krejčí s Pastrňákem na MS?

Praha – Když včera David Pastrňák vsítil pohledný gól z úniku, Bruins vedli nad Ottawou 1:0 a podvědomě lapali po play off NHL. Jenže ve druhém dějství přišla hororová smršť: čtyři inkasované góly během deseti minut. Nepomohly pokyny trenéra ani řev lídra Patrice Bergerona. A jelikož Philadelphia zvítězila, Bostonu po ostudné prohře 1:6 končí sezona.

Kapitán Zdeno Chára před diktafony novinářů těžko hledal slova a nejdřív i ochotu. Poté, co dostal otázku, jestli ho tým zklamal, neodpověděl a odkráčel se slovy: "To jste se zeptali opravdu skvěle."

Ačkoliv se později s omluvou vrátil, rozladěný zůstal. Stejně jako zbytek mužstva. Dostat v klíčové chvíli debakl od klubu, který dávno ztratil šanci na postup, to fanoušci rozdýchávají těžko. "Kéž bych měl vysvětlení," pronesl Chára.

Ještě před několika týdny si v Bostonu nepřipouštěli, že ročník zakončí tak brzy. Dokonce oznámili, kdy odstartují prodej lístků na play off:

Oznámení na Twitteru nyní působí komicky. Ano, Bruins měli slušně nakročeno, jenže závěr základní části neuvěřitelně pokazili. V posledních dvanácti zápasech dokázali zvítězit jen třikrát, přičemž šestkrát nedali víc než jeden gól.

Zdá se, že americký klub ztrácí sílu. Do vyřazovacích bojů nepronikl podruhé v řadě, což naposledy zažil před devíti roky. Od té doby dvakrát došel až do finále, jednou z toho byl Stanley Cup.

Pojedou Krejčí s Pastrňákem na MS?

Z bostonského zmaru ovšem může těžit reprezentační kouč Vladimír Vůjtek, jemuž přibyli dva kandidáti pro květnové mistrovství světa v Rusku. O tom, že pozvánku dostanou, není pochyb. Davidové Krejčí a Pastrňák už mají v kapse nominaci na Světový pohár a letos dohromady nastřádali 89 bodů.

Vůjtek by s nimi v nejbližší době měl mluvit. Doteď je kontaktovat nechtěl. Na srazu ve Velkých Popovicích nedávno řekl: "Nevoláme tam, protože ti hráči to nemají rádi, když se soustřeďují na závěr soutěže, aby měli v hlavě ještě mistrovství světa."

Účast Čechů z Bostonu samozřejmě závisí i na tom, zda budou chtít reprezentovat. Také je nemusí uvolnit klub, ale oba dohráli základní část bez zdravotních komplikací. Alespoň oficiálně. Pomůžou národnímu mužstvu?

reklama