reklama

Kapitán pro Utkání hvězd Scott byl z Arizony vyměněn do Montrealu

Momentka z loňského All-star game. Momentka z loňského All-star game. autor: Reuters
Jeden ze čtyř kapitánů Utkání hvězd NHL John Scott byl vyměněn z Arizony do Montrealu. Vůdce Pacifické divize se následně přesunul na farmu do St. John's. Zatím není jasné, jak přestup a také pobyt ve farmářském týmu ovlivní Scottovu účast na All Star Game.

Montreal - Hokejový útočník John Scott, kterého fanoušci vybrali z recese pro Utkání hvězd NHL jako kapitána Pacifické divize, byl vyměněn z Arizony do Montrealu. Třiatřicetiletý bitkař se následně přesunul na farmu do St. John's do nižší ligy AHL. Zatím není jasné, jak přestup a také pobyt ve farmářském týmu ovlivní Scottovu účast na All Star Game. Exhibice se koná 31. ledna v Nashvillu.

Třiatřicetiletý Scott v této sezoně sehrál v NHL za Arizonu jen 11 zápasů, připsal si jednu asistenci a nasbíral 25 trestných minut. Přesto se prosadil v hlasování fanoušků vedle třiačtyřicetileté legendy Jaromíra Jágra z Floridy (Atlantická divize) a dalších hvězd Patricka Kanea z Chicaga (Centrální divize) a Alexandra Ovečkina z Washingtonu (Metropolitní divize).

Scott se stal další hříčkou hlasujících fanoušků. Loni se například dostal do výběru lotyšský útočník Zemgus Girgensons díky obrovské podpoře z rodné země. V sezoně 2006/07 se příznivci snažili dostat na All Star Game obránce Vancouveru Roryho Fitzpatricka, což těsně nevyšlo.

K účasti na exibici Scotta přemluvila rodina

Scott, který měří 203 centimetrů a váží 118 kilogramů, se po prvotních úvahách rozhodl, že chce na exhibici hrát hlavně kvůli rodině. Přesvědčily jej k tomu děti i manželka, s kterou v brzké době čeká ještě dvojčata.

V posledních dnech ale bizarní záležitost dostala ještě další rozměr. Už Coyotes poslali Scotta ve středu na farmu. Po hráčově výměně se vedení NHL jeho účastí v Utkání hvězd dále zabývá. "Vedení ligy vyhodnocuje, jak výměna ovlivní výběr Pacifické divize," uvedla NHL v prohlášení.

Scott není prvním, který změnil dres před Utkáním hvězd

Už v minulosti byli hráči před Utkání hvězd vyměněni. V roce 2003 se lotyšský obránce Sandis Ozolinš stěhoval z Floridy do Anaheimu. V exhibici nastoupil ještě jako hráč Anaheimu, jen vynechal dovednostní soutěže. V roce 1990 se kanadský útočník Bernie Nicholls den před All Star Game stěhoval z Los Angeles do New York Rangers, přesto zůstal v kádru Campbellovy konference.

Podle těchto kritérií by Scott mohl být i nadále kapitánem Pacifické divize, ale v jeho případě se může do rozhodnutí promítnout ještě fakt, že působí jen na farmě.

reklama