Marnost pokračuje. Češi na úvod Karjaly schytali debakl

7. 11. 2013 21:17
Čeští hokejisté se úvod na turnaje Karjala vzpamatovávají z tvrdého úderu. V Gävle dostali od Švédů lekci a prohráli 0:6.
Češi potvrdili trápení, které začalo už v závěru loňské sezony.
Češi potvrdili trápení, které začalo už v závěru loňské sezony. | Foto: Reuters

Gävle - Čeští hokejisté se úvod na turnaje Karjala musí vzpamatovat z tvrdého úderu.V Gävle utrpěli od domácích Švédů jeden z nejtěžších debaklů historie, když prohráli 0:6.

"Švédové nás porazili tím, že většinu nabídnutých šancí díky svému důrazu proměnili. Celkově nás předčili v důrazu, vyhrávali osobní souboje celoplošně i u mantinelu. My jsme jim stačili v bruslení, v první třetině jsme hráli velmi dobrý hokej, ale góly nedáváme a soupeř nás trestal z protiútoků," řekl po zápase trenér Alois Hadamczik.

Kromě chybující obrany se ukázala v plné nahotě také bezradná ofenziva, a tak má národní tým po čtyřech zápasech nové sezony ostudné skóre 3:13.

Švédi se trefili do branky, Češi do tyče

Obraz utkání se odvíjel od úvodní rychlé branky ve Štěpánkově síti, který si stihl připsat pouze jediný zákrok a už kapituloval. Do Thörnbergovy tečované přihrávky zpoza brány se mezi kruhy opřel Klasen a nedal Štěpánkovi šanci.

Hadamczikovi svěřenci o chvíli později kontrovali vybojovaným pukem za Karlssonovou brankou, který Rachůnek posunul k druhé tyči na Romana, jenže ten trefil jen tyč.

Švédsko nebylo nijak výrazně lepší, ovšem prokázalo velkou efektivitu, když stihlo do první přestávky ještě dvě branky přidat. Rychlou souhru přes celé hřiště zakončil po křižném pasu Arlbrandta Hjalmarsson a o 29 později zvýšil na 3:0 tečí Rahimiho rány Arlbrandt.

Seveřané nadále diktovali tempo

V podobném duchu se odvíjel i další průběh. Ve 26. minutě byl blízko snížení Irgl, jenže puk z brankové čáry odpálil jeden ze švédských obránců. A když Klasen svým sólem okolo všech soupeřů využil přesilovku a přidal čtvrtý gól, zmizel Štěpánek na střídačce.

Kovářovi však čisté konto vydrželo jen pár minut. Po zmatečné situaci mu totiž bruslí srazil puk za jeho záda Hjalmarsson, jenž se stejně jako Klasen trefil v tomto utkání podruhé.

Češi měli v koncovce i trochu smůly, ovšem bodovat si rozhodně nezasloužili. Převahu Švédska pak v předposlední minutě stvrdil Thörnberg.

Hokejový turnaj Karjala, druhý díl Euro Hockey Tour - v Gävle:

Švédsko - Česká republika 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Klasen (Olausson, Thörnberg), 17. S. Hjalmarsson (Arlbrandt, Ullström), 17. Arlbrandt (Rahimi, Alm), 28. Klasen (Klingberg Möller), 33. S. Hjalmarsson (Arlbrandt, Ullström), 59. Thörnberg. Rozhodčí: Gofman, Anisimov (oba Rus.) - Dahmén, Pihlblad (oba Švéd.). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 4775.

Švédsko: H. Karlsson - Klingberg, Andersén, Fälth, Rahimi, Erixon, Burström, Alm - Janmark-Nylén, J. Lundqvist, Figren - Thörnberg, Olausson, Klasen - Arlbrandt, Ullström, S. Hjalmarsson - Danielsson, Rasmussen, Möller - Rödin. Trenér: Pär Marts.
ČR: Štěpánek (28. Jakub Kovář) - Krajíček, T. Kaberle, Nakládal, Krejčík, Piskáček, Kutlák - Smoleňák, V. Nedorost, Rolinek - Petružálek, Vrána, Kašpar (21. Buchtele) - Irgl, Jan Kovář, Hubáček - Sekáč, Roman, I. Rachůnek. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.