reklama

Karlovy Vary nabídly extraligovou licenci Jihlavě. Za dvanáct milionů

Skončí po devatenácti letech extraliga v Karlových Varech? Skončí po devatenácti letech extraliga v Karlových Varech? autor: Milan Kammermayer
Karlovy Vary se potýkají s finančními problémy a situace došla již tak daleko, že daly svoji extraligovou licenci na prodej. Nabídly ji prvoligové Jihlavě.

Jihlava - Ač extraligová baráž neměla žádný vliv na změnu účastníků v nejvyšší tuzemské soutěži, může k ní přeci jen dojít. Karlovy Vary totiž nabídly licenci prvoligové Jihlavě. Informaci přinesl oficiální web Dukly. 

"Bude záležet na vlastníkovi klubu, kterým je město Jihlava, zda této nabídky využije," řekl pro jihlavský web jednatel Bedřich Ščerban. Dle dostupných informací si Karlovy Vary řekly o částku dvanáct milionů korun s možností splátek. 

Jihlava se o návrat mezi elitu snaží již dlouhých jedenáct let. Letos se poprvé za tu dobu probojovala až do baráže, v níž se střetla mimo jiné i s Karlovými Vary. Tým vedený trenérem Petrem Vlkem však na postup nedosáhl. 

Nyní se dvanáctinásobnému mistru republiky naskýtá nová možnost. Zda jí využije, rozhodne Rada města Jihlavy koncem května. Prodej však může ztroskotat na připravované rekonstrukci zimního stadionu. 

"Dva roky budeme mít rozbořený stadion. Kde tu extraligu budeme hrát? Potřebujeme na ni osmdesát nebo sto milionů korun. Hrát ji rok a pak sestoupit, mi nepřijde rozumné," uvedl pro server občasník.eu opoziční zastupitel Daniel Mayer (ANO).

Karlovy Vary působí v extralize devatenáct let. Jejich největším úspěchem je zisk mistrovského titulu v sezóně 2008/2009. Od té doby se do play-off již nepodívaly.  

Problémy má i Chomutov

Kromě Energetiků se letos potýká s nedostatkem financí i Chomutov. Majitelé klubu totiž nejsou spokojeni s podporovou ze strany města a pohrozili, že jestliže se financování nezmění, může být vrcholem seniorského hokeje ve městě pouze WSM liga. V této souvislosti se mluví o převodu práv do Kladna

Přesun licence pamatuje česká extraliga naposledy v roce 2013, kdy se soutěž stěhovala z Českých Budějovic do Hradce Králové. Před sedmi lety pak ukončili své působení v nejvyšší soutěži kvůli finančním problémům i znojemští Orli. Licenci odkoupila od tehdejšího majitele Jaroslava Vlasáka brněnská Kometa. Znojmo naopak zamířilo do první ligy a posléze do mezinárodní EBEL, kde se letos stalo vicemistrem. 

reklama