20. 11. 2008 19:30
HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 2:1 p.p.
Karlovy Vary rozhodly zápas v prodloužení.
Karlovy Vary rozhodly zápas v prodloužení. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Karlovy Vary - Duel hokejistů Karlových Varů se Spartou muselo ve čtvrtek, stejně jako ve všech případech v minulé sezoně,  rozhodnout až prodloužení, které na konci jeho druhé minuty rozhodl brankou na 2:1 karlovarský Lukáš Pech.

Po předehrávce 24. kola extraligy se tak Karlovy Vary bodově dotáhly na šestou Plzeň. Spartě pomohl bod k prozatimní páté příčce.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Do Karlových Varů cestovali Pražané bez obránce Černoška a útočníků Ručinského, Hrdela a Podlešáka. Dostalo se tak na dvacetiletého ruského zadáka Vitalije Vinogradova, jenž byl získán na střídavý start z Jindřichova Hradce.

Sparta nepřijela, na rozdíl od většiny ostatních mužstev, na západ Čech k přímému souboji o šestou příčku s vyloženě defenzivní taktikou, a tak diváci viděli od začátku zápasu oboustranně kvalitní podívanou.

V první třetině oba celky zaznamenaly několik vyložených příležitostí a oba brankáři předváděli výborné zákroky. Mensatora nepřekonali z nadějných pozic Langhammer, Ton i Melichárek. Na druhé straně se neprosadil z dorážky Kumstát.

Kapitulovat musel jako první hostující Tomáš Pöpperle, jenž proti dlouhým rukám Skuhravého příliš šancí neměl.

Tomáš Pöpperle předváděl na západě Čech výborné zákroky.
Tomáš Pöpperle předváděl na západě Čech výborné zákroky. | Foto: Ondřej Besperát

To běžela třináctá minuta první třetiny. Skuhravý nejprve vyhrál vhazování v útočném pásmu, Michal Dobroň puk vystřelil na branku, kde jej Skuhravého dlouhá hokejka dorazila za klečícího Pöpperleho.

Pohledný hokej pokračoval i ve druhé třetině, v níž více aktivity předvedli domácí hokejisté. V cestě jim však stál vynikající brankář Pöpperle.

I Sparta zahrozila v ofenzivě a vyrovnání se dočkala paradoxně zásluhou kuriózní skákavé střely, kterou si v tlačenici za svá záda srazil sám Mensator.

Rozhodčí musel celou situaci konzultovat se svým kolegou u videa a nakonec rozhodl, že Netíkova aktivita před brankou nebyla v rozporu s pravidly a gól uznal. Na první pohled nebylo zřejmé, zda Netík nesrazil puk rukavicí.

V polovině třetí části hry mohli domácí vstřelit důležitý vedoucí gól. Po Skladaného nahození od mantinelu se kotouč povaloval v brankovišti a Pöpperlemu nechtěně zabránil v pohybu vlastní spoluhráč. Když už se vzpamatoval, napálil jej opět Skladaný plnou silou z úhlu, ale vytoužený gól nevstřelil.

Zápas tak dospěl do prodloužení, které v čase 61:59 rozhodl Lukáš Pech, jenž nadvakrát využil přihrávku od Němce zpoza branky.