11. 3. 2008 19:53
Energie Karlovy Vary - Litvínov 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Hokejisté Karlových Varů se mohou radovat. Postupují do semifinále playoff
Hokejisté Karlových Varů se mohou radovat. Postupují do semifinále playoff | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Karlovy Vary - Hokejisté Karlových Varů se stali druhým semifinalistou hokejového playoff. V úterním zápase totiž porazili na domácím ledě Litvínov 3:2 a v sérii tak celkově zvítězili 4:1 na zápasy.

Západočeši se za postupovou vidinou hnali již od úvodních minut. Už po 56 vteřinách hry se do samostatného úniku dostal Kumstát, a toho musel jeden z bránících hráčů zastavit jen za cenu nedovoleného zákroku, po kterém nařídil rozhodčí Hradil trestné střílení.

K následnému nájezdu se pak postavil postižený Kumstát a bekhendovou střelou otevřel účet utkání.

Hosty však inkasovaná branka vyburcovala k větší aktivitě a ta se jim brzy vyplatila. Po úspěšném napadání se k puku dostal Jánský, který poté našel před brankou úplně volného Tomase, a ten přesnou ranou vyrovnal.

Litvínovskou aktivitu přibrzdil v závěrečných minutách první třetiny Sklenička, jenž hrubě fauloval Milana Procházku a dostal trest pět minut + do konce utkání. Z následné dlouhé přesilovky ale domácí nedokázali jistého gólmana Fraňka překonat.

To je však nemuselo vůbec mrzet. Krátce po skončení početní výhody totiž vystihl litvínovskou rozehrávku Hluchý a střelou pod horní tyč rozjásal karlovarské fanoušky podruhé.

Ovšem ani tentokrát nemuselo vedení Energie dlouho trvat. Za další tři minuty se dostal do dobré střelecké pozice Reichel, ale označkoval pouze tyč Mensatorovy branky.

Západočeši na to odpověděli dalším samostatným únikem Kumstáta, jenže proti němu se blýskl skvělým zákrokem Franěk.

Hosté, kteří si byli dobře vážnosti své situace pak podrobili domácí defenzívu velkému tlaku. Brankář Mensator však vytasil několik výborných zákroků a navíc ho proti ráně Lukeše zastoupila podruhé v zápase tyč.

Litvínov se ale dočkal nezbytně nutného vyrovnání na začátku třetí části. Při přesilové hře si Reichel zakombinoval se Šlégrem a následnou ranou do prázdné branky udržel naděje hostů.

Ty ovšem nakonec srazil sedm minut před koncem Košťál, který využil Kumstátovu nezištnou přihrávku a rozhodl.

Radost karlovarským fanouškům už nezkazil ani závěrečný tlak hostů, v němž se do největší příležitosti dostal Vobořil, ale gólman Mensator ho skvělým semaforem vychytal.