25. 3. 2008 19:52
Karlovy Vary - České Budějovice 4:0
Karlovy Vary poprvé porazily České Budějovice
Karlovy Vary poprvé porazily České Budějovice | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Karlovy Vary - Hokejisté Karlových Varů se vrací do hry o finále. Západočeský klub v úterý porazil na domácím ledě České Budějovice a snížil stav semifinálové série na 1:2.

Západočeský klub si poprvé v historii zahrál semifinálový duel před vlastními diváky a premiéra mu vyšla na výbornou. Díky bojovnému výkonu a vynikající druhé třetině nedal soupeři šanci a zvítězil 4:0.

Minutu po minutě: Zápas jsme sledovali ZDE

Od začátku utkání to nevypadalo, že domácí musí vyhrát. V případě porážky by byly jen krok od vyřazení, ale na jejich hře nebylo po nervozitě ani vidu ani slechu. V úvodu zahrozili Skladaný a po něm Řezníček, ale hostující obrana i gólman Turek byli pozorní.

Energie bojovala, hlavně ve svém obranném pásmu se jí dařilo eliminovat jihočeské hrozby. První dějství tak skončilo bezbrankovou remízou a málokdo zřejmě tušil, že právě v následující části se rozhodne o výsledku.

Druhá třetina přinesla okamžik, na který Karlovy Vary čekaly od začátku semifinálové série. Vůbec poprvé se ujaly vedení, a to když v 29. minutě Košťál vypálil od modré čáry a puk zapadl za záda překvapeného Turka.

Netrvalo dlouho a domácí mužstvo navýšilo své vedení. Milan Kraft využil zaváhání českobudějovické defenzivy, vystihl jejich rozehrávku a tvrdou ranou překonal brankáře. Západočeši vedli 2:0 a dostali se k dalším příležitostem.

Ve vyprodané karlovarské hale propukly velké oslavy

Tentokráte však byl Turek pozorný a Košťála vychytal. Jenže přece jen znovu inkasoval, a to v momentě, kdy už to nečekali ani diváci. Při přesilové hře vystřelil Skuhravý a puk doletěl do sítě zrovna, když siréna ukončila druhou dvacetiminutovku.

Rozhodčí branku po konzultaci uznali, a tak Karlovy Vary odcházely do šaten s náskokem v poměru 3:0.

Tři branky obdržel Roman Turek, poslední Jan Chábera
Tři branky obdržel Roman Turek, poslední Jan Chábera | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Po osmi minutách závěrečné třetiny bylo rozhodnuto. Definitivní pojistku přidal domácím Kristek, kterého před brankou výbornou přihrávkou přihrávkou našel Kraft a první jmenovaný měl před sebou prázdnou klec.

České Budějovice prohrávaly o čtyři branky a nevypadalo to, že mohou něco změnit. Za tohoto stavu došlo vůbec na první potyčku, která přinesla hodně vypjaté okamžiky. Řezníček se vrhl do pěstního souboje s Frolem, vše ukončili až rozhodčí.

Hosté se pak dostali k přesilové hře, díky níž byli blízko zkorigování stavu. Jenže Mensator v brance Energie jen potvrdil, že ho letošní play off zastihlo v mimořádně formě a udržel nulu i po střele Kůrky. Do konce utkání se už nic nezměnilo, a tak mohli na západě Čech propuknout oslavy podobné těm, jaké tu proběhly po čtvrtfinálovém postupu přes Litvínov.