Karlovy Vary vyřadily favorita. Slaví postup do finále

1. 4. 2008 20:04
Č. Budějovice - K. Vary 1:2
Fanoušci Energie slaví historický postup
Fanoušci Energie slaví historický postup | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

České Budějovice - Hokejisté Karlových Varů se radují z historicky prvního postupu do finále extraligového play off. V sedmém semifinálovém zápase vyhráli v Českých Budějovicích 2:1 a celou sérii pak 4:3. O titul se utkají s pražskou Slavií.

Jihočeši se po vítězství v základní části musejí nakonec spokojit s bronzovými medailemi. Vary naopak slaví proti favoritovi nečekaný úspěch. Ve vyprodané Budvar Areně vyhrály v sérii až na čtvrtý pokus, když rozhodující branku vstřelil ve třetí třetině Milan Procházka.

Zápas jsme sledovali on-line

"Za tu bojovnost a nasazení jsme si to zasloužili. Celá série byla vyrovnaná. Budějovice hrály skvěle, o to více nás těší náš postup," soukal ze sebe dojetím kouč vítězů Zdeněk Venera v rozhovoru pro Českou televizi.

V první třetině klíčového duelu dominovaly obrany obou týmů.  K úvodnímu gólu však měly blíže domácí České Budějovice.

Nejprve vychytal brankář Mensator šanci Tomáše Kůrky, jenž na modré vystihl rozehrávku hostů a následně neúspěšně pálil z nadějné pozice na karlovarskou branku.

Lukáš Mensator má na postupu obrovský podíl
Lukáš Mensator má na postupu obrovský podíl | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Pak měl v přesilovce velkou šanci Šimánek, jenže jeho blafák gólem neskončil. První dějství tak skončilo 0:0.

Skóre načal Skuhravý

Po neurovnaném začátku druhé časti hry postupně narůstal tlak Mountfieldu, který vyvrcholil Mertlovou šancí. Budějovičtí vyšachovali obranu hostů a před Mertlem byla už jen prázdná branka, jenže gólman Mensator obratným skokem zabránil pohromě pro svůj tým.

Karlovarští se z útlumu dostali hned z protiútoku. Turek se při zákroku dostal mimo brankoviště a odražený puk vstřelil ranou z bekhendu do odkryté branky Václav Skuhravý.

Záhy však Turek zachránil Budějovice před dvougólovým mankem, když zlikvidoval šanci Kristovi.

Domácí se dočkali vyrovnání po sedmi minutách. Při vyloučení Řezníčka si najel mezi kruhy René Vydarený, prostřelil Mensatora pod betonem a svým čtvrtým přesilovkovým gólem v play off srovnal.

• 16.4. Slavia - Karlovy Vary

Ve třetí třetině už byla znát na obou týmech únava a k vidění byl spíše urputný boj. Vedení mohl strhnout na stranu domácích Kůrka, ale sám před Mensatorem se ani nadvakrát neprosadil.

Procházkovo rozhodnutí potvrdilo video

Zlomový gól na 2:1 vstřelily nakonec sedm a čtvrt minuty před koncem normální hrací doby Karlovy Vary.

Milan Procházka se z úhlu trefil pod Turkovou lapačkou k zadní tyči a puk se jen těsně celým objemem dostal za brankovou čáru.

Rozhodčí Šindler si ještě celou situaci ověřil u videorozhodčího, ale záhy ukázal na středový kruh. Procházka se tak radoval z druhé trefy v play off.

Karlovarské vedení mohl definitivně potvrdit Kumstát, jenže jeho sólo parádně zlikvidoval Turek.

Pak se ještě domácím naskytla šance při vyloučení Krafta. Budějovičtí však nevyužili ani šanci Brabence ani závěrečnou power play.

HC Mountfield HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)