reklama

Obhájí Karlsson Norrisovu trofej pro nejlepšího obránce NHL? Nominován je

Erik Karlsson. Erik Karlsson. autor: Reuters
Švédský obránce Erik Karlsson má možnost znovu po roce obhájit Norrisovu trofej pro nejlepšího obránce NHL. Spolu s ním jsou ve finálové trojice, ze které vzejde vítěz Kanaďané Brent Burns ze San Jose a Drew Doughty z Los Angeles.

New York - Erik Karlsson má šanci obhájit James Norris Memorial Trophy pro nejlepšího obránce NHL. Švédský hokejista ve službách Ottawy Senators je v tříčlenné nominaci spolu s Kanaďany Brentem Burnsem ze San Jose a Drewem Doughtym z Los Angeles. Vítěz bude vyhlášen 22. června na galavečeru v Las Vegas.

Karlsson může Norrisovu trofej získat potřetí v kariéře. V 82 utkáních základní části nasbíral 82 bodů, což byl nejlepší počin bránce v NHL po dvaceti letech. V této sezoně byl znovu nejproduktivnějším bekem ligy a navíc se stal s 66 asistencemi nejlepším nahrávačem soutěže. Norrisovu trofej už má Karlsson ze sezony 2011/12.

Burns se mezi finalisty dostal poprvé. Klubové statistiky Sharks vylepšil mezi obránci v počtu gólů (27), asistencí (48) i bodů (75). Doughty se do tříčlenné nominace dostal potřetí v kariéře, loni skončil za Karlssonem v hlasování druhý a v roce 2010 byl třetí.

reklama