Kašpar v KHL překonal Kováře kuriózním gólem

Aktualizováno 29. 11. 2014 20:18
Hokejový útočník Lukáš Kašpar pečetil svým dvanáctým gólem v sezoně KHL vítězství Chanty-Mansijsku 4:0 nad Jekatěrinburgem.
Lukáš Kašpar
Lukáš Kašpar | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva - Hokejový útočník Lukáš Kašpar pečetil svým dvanáctým gólem v sezoně KHL vítězství Chanty-Mansijsku 4:0 nad Jekatěrinburgem. Mistr světa z roku 2010 překonal krajana Jakuba Kováře kuriózním gólem ještě před polovinou zápasu.

Devětadvacetiletý Kašpar vstřelil poslední gól utkání ve 29. minutě. Od zadního mantinelu poslal puk před branku, odkud ho za Kovářova záda nechtěně dopravil bruslí jeden z jeho spoluhráčů.

Český gólman už poté neinkasoval, i když čelil minutu a půl před koncem trestnému střílení. Jeho exekutor Nikita Gusev však ani nezakončil.

Sedláček má třetí nulu

Třetí čisté konto v ročníku vychytal Jakub Sedláček, jenž pomohl 29 zákroky k výhře Dynama Riga 1:0 nad Novokuzněckem. K stejnému výsledku vedly také předchozí dvě Sedláčkovy nuly, nicméně v obou případech se rozhodovalo v nájezdech.

Poprvé od 18. října skóroval zkušený Jan Bulis, jenž vstřelil první gól Čeljabinsku v utkání s Magnitogorskem. Favorizovaní hosté vyhráli 3:2 v prodloužení, nejproduktivnější Čech v KHL Jan Kovář tentokrát nebodoval.

Mezi střelce se zapsal také útočník Marek Kvapil a gólem pomohl k výhře Čerepovce 5:2 na ledě Podolsku. Trefil se také Kvapilův bývalý spoluhráč v Dynamu Moskva Filip Novák v derby s CSKA, jež zvítězilo 4:3 po nájezdech.

Kontinentální hokejová liga:

Barys Astana - Vladivostok 4:5 v prodl., Chanty-Mansijsk - Jekatěrinburg 4:0 (Kašpar 1+0), Čeljabinsk - Magnitogorsk 2:3 v prodl. (za domácí Bulis 1+0), Dinamo Minsk - Záhřeb 4:3, HK Soči - Nižnij Novgorod 4:1, Nižněkamsk - Kazaň 1:4, Viťaz Podolsk - Čerepovec 2:5 (Horák 0+1 - Kvapil 1+0), Petrohrad - Novosibirsk 5:4 (za domácí Červenka 0+2), Dynamo Moskva - CSKA Moskva 3:4 po sam. nájezdech (za domácí Novák 1+0), Dinamo Riga - Novokuzněck 1:0 (čisté konto Sedláček),Slovan Bratislava - Atlant Mytišči 2:1 po sam. nájezdech.