Holešovice viděly parádní hokej. Lev ale nakonec prohrál

2. 12. 2013 21:50
Pražský lev prohrál na svém ledě s Petrohradem 3:4 po nájezdech. Diváci ale viděli parádní hokej.
Jakub Klepiš
Jakub Klepiš | Foto: Lenka Rybaříková

Praha -Takovou bitvu Praha dlouho neviděla. Pražský Lev hostil v Kontinentální hokejové lize Petrohrad a, i když nakonec prohrál 3:4 po nájezdech, fanoušky musel předvedený hokej pobavit.

O vítězství hostů nakonec rozhodl proměněným nájezdem kapitán a největší hvězda Ilja Kovalčuk.

Byl to nejlepší tým celé soutěže Petrohrad, kdo šel ve třetí minutě do vedení po střele Panarina. SKA poté příliš nepouštěl Pražany na dostřel a mohl i zvýšit, Ketov si však v oslabení neporadil s gólmanem Vehanenem.

Druhá třetina byla nabitá událostmi. Už po 48 vteřinách rozjásal domácí příznivce Azevedo, když střelou z kruhu pro vhazování překvapil Saláka. Střelec vyrovnávacího gólu měl pak i další příležitost, když ho skvěle načasovanou přihrávkou našel Ullström, ale Salák tentokrát vytěsnil puk pravým betonem.

Birner proměnil trestné střílení

Ve 27. minutě jeli Klepiš s Birnerem na dva beky SKA, přesto Klepiš dostal Birnera do dobré šance a Čudinov si musel pomoci háčkem, aby Birnera zbrzdil. Ten při exekuci nařízeného trestného střílení nic velkého nevymýšlel a rychlou ranou zápěstím poslal puk nad pravý Salákův beton. Český gólman v barvách Petrohradu si navíc vysloužil desetiminutový trest.

Polovina druhého dějství přinesla přesilovku hostů, v níž se otevřel prostor před Kutějkinem, který přestřelil. Ve 33. minutě si ale spravil chuť, když jeho nahození sklepl ze vzduchu mimo Vehanenův dosah Šipačov.

Ve 35. minutě měl Petrohrad k dispozici 94 sekund přesilovky pět na tři, přesně po minutě přišla pěstní výměna názorů mezi Klepišem a Tichonovem, ale jinak ji Lev přečkal bez větších potíží. Navíc v čase 39:13 nachytal Saláka z téměř nulového úhlu ranou na bližší tyč Řepík a bylo to 3:2.

Tichonov ve třetí třetině vyrovnal

Už po 54 vteřinách třetího dějství však bylo zásluhou Tichonova vyrovnáno. Při následném vyloučení Semjonova měli Lvi hned několik šancí vrátit vedení na svou stranu, jenže Salák byl proti. Oba celky poté již výrazně lépe střežily své území a ostražitě hájily bodový zisk. I proto dospěl dramatický duel do prodloužení.

V něm měl navrch ruský celek, ale rozhodnout mohl i domácí kapitán Novotný. Svůj výborný výkon však klíčovou trefou nekorunoval a po hodně vypjatých posledních vteřinách, kdy nebýt následně připravené rolby mezi oběma střídačkami, bylo blízko k velké mele, došlo na nájezdy.

Ty otevřel neúspěšně Panarin, nedali ale ani Thörnberg, Tichonov a Klepiš. Červenka se poté trefil, jenže Ullström vyrovnal. Klepiš poté svou klasickou fintou v podobě blafáku do bekhendu dal a Kovalčuk také. Klepiš stejným způsobem uspěl znovu, Červenka ale znovu dal. Klepiš do třetice neuspěl a Kovalčuk s přehledem rozhodl.

Kašpar s Nedorostem pomohli Doněcku

Góly českých reprezentačních útočníků Lukáše Kašpara a Václava Nedorosta pomohly Doněcku k páté výhře za sebou. Ukrajinský tým vyhrál na ledě Chabarovsku 4:0.

Hokejisté Vladivostoku přišli před zápasem se Spartakem Moskva o trenéra, finský kouč Hannu Jortikka totiž z rodinných důvodů v klubu skončil. Admiral pod vedením asistenta Alexandra Selivanova prohrál se Spartakem 1:2 a připsal si sedmou porážku z posledních osmi duelů.

Kontinentální hokejová liga:

Lev Praha - SKA Petrohrad 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Azevedo (Ullström), 27. Birner z tr. střílení, 40. Řepík (Vrána) - 3. Panarin (Kučerjavenko), 33. Šipačov (Kutějkin), 41. Tichonov (Semjonov), rozhodující sam. nájezd Kovalčuk. Rozhodčí: Gofman, Bondar - Morozov, Putilin. Vyloučení: 7:6, navíc Salák (Petrohrad) 10 min. Bez využití. Diváci: 10.242.

Lev: Vehanen - Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Jaakola, Nakládal - Ullström, Novotný, Azevedo - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Klepiš, Vrána, Ridderwall - Řepík, Cingel, Birner. Trenér: Kari Jalonen.

Petrohrad: Salák - Čudinov, Semjonov, Kutějkin, Kalinin, Alexandrov, Judin - Ketov, Šipačov, Kovalčuk - Červenka, Tichonov, Skačkov - Ponikarovskij, Kučerjavenko, Panarin - Makarov, Sigarjov, Burdasov. Trenér: Jukka Jalonen.

Chabarovsk - Doněck 0:4 (Kašpar a V. Nedorostoba 1+0), Vladivostok - Spartak Moskva 1:2, Novokuzněck - Záhřeb 1:5, Novosibirsk - Dinamo Minsk 3:1, CSKA Moskva - Jaroslavl 1:3, Nižnij Novgorod - Dynamo Moskva 1:3, Slovan Bratislava - Čerepovec 3:2.