Kašpar v KHL dvěma góly sestřelil Rigu

Aktualizováno 19. 9. 2014 19:34
Český hokejista Lukáš Kašpar přispěl dvěma brankami k vítězství Jugry nad Rigou 5:2.
Lukáš Kašpar.
Lukáš Kašpar. | Foto: CPA Eduard Erben

Chanty-Mansijsk - Slušnou produktivitu si v nové sezoně Kontinentální ligy drží český reprezentační útočník Lukáš Kašpar.

Letní posila Jugry v pátek dvěma brankami pomohla k vítězství nad Dinamem Riga 5:2 a v sedmi duelech nového ročníku má bilanci tří branek a tří asistencí.

V polovině třetí třetiny se do branky Rigy postavil Jakub Sedláček, ale ani výměna brankářů Lotyšům ke zvratu utkání nepomohla.

Mezi střelce se zapsal i Roman Červenka, který korunoval výhru Petrohradu v Nižněkamsku 5:1 a jeho tým si udržel stoprocentní úspěšnost i po sedmém utkání v sezoně.

Červenka si připsal druhý gól v sezoně, když v 54. minutě uzavřel skóre zápasu v Nižněkamsku. Jednou brankou a dvěma přihrávkami se o jasnou výhru favorizovaného Petrohradu zasloužil Ilja Kovalčuk a dostal se do čela kanadského bodování (11+7). S jedenácti zásahy je i nejlepším střelcem ligy.

Už šestou porážku za sebou utrpěl s Jekatěrinburgem brankář Jakub Kovář, který dnes musel strávil prohru 2:4 na ledě Dynama Moskva. Z osmi zápasů má jeho tým jen čtyři body a je druhým nejhorším celkem soutěže.

Kontinentální hokejová liga:

Novosibirsk - Ufa 3:1, Chanty-Mansijsk - Dinamo Riga 5:2 (za domácí Kašpar 2+0), HK Soči - Magnitogorsk 1:2, Lada Togliatti - Jokerit Helsinky 1:2, Nižněkamsk - Petrohrad 1:5 (za hosty Červenka 1+0), Dynamo Moskva - Jekatěrinburg 4:2, Viťaz Podolsk - Kazaň 2:3 v prodl. (za domácí Horák 0+1).