reklama

Kdo se zastane českých hvězd? Po Jágrovi skolili Židlického

Podívejte se jak John Tavares fauloval Marka Židlického Sport
John Tavares v úterním zápase NHL píchl holí Marka Židlického. Žádný ze spoluhráčů faul nepotrestal

New Jersey - Jestli něco v letošní sezoně chybí New Jersey Devils, tak je to větší agresivita. A to nejen v soubojích před bránou, ale také při obraně vlastních hvězd. 

Na vlastní kůži to pocítili v posledních dnech dva ze tří nejproduktivnějších "ďáblů", Jaromír Jágr a Marek Židlický.

Hvězdnou osmašedesátku na začátku prosince skolil tvrdým úderem do hlavy Robert Bortuzzo, který sice od NHL následně nafasoval distanc na tři zápasy, ale na ledě nikdo z New Jersey největší hvězdu týmu nepomstil (více zde).

V úterý pak zůstal stejně nepotrestán zákrok Johna Tavarese na Marka Židlického. Hvězda Islanders totiž psychicky neunesla hit, který o pár sekund předtím Židlický uštědřil Tavaresovi na polovině hřiště, a píchla českého beka do podbřišku holí (viz video).

"Myslím, že to byl zcela zbytečný zákrok. Ze začátku to docela bolelo. Trefil mě do břicha. Naštěstí jsem v pohodě," prohlásil po utkání sám Židlický.

Faktem je, že tvrdými muži, kteří jsou na podobnou práci téměř v každém týmu NHL, sestava Devils zrovna neoplývá. Nejblíže k této roli asi má Jordin Tootoo, jenž už slíbil, že Bortuzza v příštím zápase s Penguins za atak na Jágra ztrestá.

Vyslovený bijec ale v prvním týmu Devils v tuto chvíli není. I ve světle obou incidentů je možná pro New Jersey na čase, aby nějakého angažovali.

reklama